SARIKAYA PROTOKOLÜ HATAY’DA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel deprem bölgesine
giderek yardımları bizzat kendi elleri ile dağıttılar. Depremzedeler ile birlikte çorba içip acılarını paylaştılar.

6 Şubat Pazartesi günü merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen büyük depremle ülke büyük bir felakete uğradı.

SARIKAYA HALKI YARDIM İÇİN YARIŞIYOR
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarıkaya ilçesinde de depremzedeler için arama kurtarma ve yardım seferberliği başlatıldı. Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin ve Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel başkanlığında büyük bir kampanya başlatıldı. Yardım kampanyasına ayni ve nakdi olarak Sarıkaya halkı elinde ne varsa gücü neye yetiyorsa yardıma koştu. Sarıkaya Belediyesinin banka hesap numarasını paylaşıp nakdi yardım talebinde bulunduğu andan itibaren Sarıkaya’nın zenginleri yardım yarışına girdi. İstisnasız Sarıkaya’nın bütün zenginleri maddi durumu iyi olan kişiler yüklü miktarda nakdi yardımda bulundu.


İSTİSNASIZ HERKES ÇALIŞTI

İlçe dışında bulunan maddi durumu iyi olan olmayan gönlü Sarıkayalı olan bütün Sarıkayalı vatandaşlar Sarıkaya Belediyesinin paylaştığı hesap numarasına yardım yağdırdı. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel yardım miktarına bakmaksızın yardım yapan bütün vatandaşlarımızın yardımlarını sosyal medya hesabında paylaştı. Öte taraftan ayni yardım yapan Sarıkaya’lı vatandaşlar da ellerinden gelen bütün imkânları kullanarak mont, kaban, battaniye, ısıtıcı, ayakkabı, çocuk bezi, çocuk maması, süt kuru gıda vb. bütün ihtiyaç malzemelerini Sarıkaya Belediyesi ve Sarıkaya Kaymakamlığının belirttiği noktalara götürdü. Sarıkaya halkı, özellikle lise öğrencileri gece geç saatlere kadar gelen bu yardımları ayırıp koliledi. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kapalı spor salonunda istisnasız herkes çalıştı.
Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin başkanlığında toplanan yardımlar tırlara doldurularak yardıma ihtiyaç duyan depremzedelere gönderildi. Yozgat iline yardım için Hatay ili belirlendi. AFAD Yozgat’tan giden yardımları Hatay’a yönlendirdi.

Gençlik Spor ilçe müdürü Oğuz Kaan Durmuş mesai tanımadan sabahın ilk ışıklarında spor salonunu açarak gece saat 12.00’ye kadar yardım ayırma ve tasnifleme görevini üstlendi. Sarıkaya’nın gençleri canını dişine takarak çalıştı.

KENDİ ELLERİYLE YEMEK DAĞITTI
Yardımlar ilçeden gönderildikten sonra Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel kendisi de Hatay’a gitti. Sarıkaya Belediyesi’nin kurduğu Sahra mutfağında yardıma muhtaç depremzedelere kendi elleriyle yemek dağıttı. Onlarla beraber yemek yiyip acılarını paylaştı. Başkanı Ömer Açıkel’in deprem bölgesine gidip yapılan yardımları bizzat denetlemesi Sarıkaya halkı tarafından büyük takdirle karşılandı.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel yaptığı açıklamada “Kıymetli Sarıkaya’lı vatandaşlarımız yaklaşık üç gündür Hatay ilinin Hassa ilçesindeyiz. Burası depremden etkilenmiş bir ilçe. Yozgat Valiliğinin belirlemiş olduğu Hatay ilinin Hasta ilçesinde bütün ekiplerimizle beraber depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz de birlikte hem arama kurtarma çalışması yapıyoruz hem de getirdiğimiz yardımları depremden etkilenen vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Tüm Türkiye’den olduğu gibi Yozgat’tan gelen yardımların dağıtımını organize bir şekilde dağıtmaya çalışıyoruz. Hatay Hassa ilçesinde ki vatandaşlarımız Sarıkaya halkına çok selam söylememi istedi. Onlardan Allah razı olsun yardımlarınızı Allah kabul etsin dememi de istediler. Biz ekiplerimizle beraber buradayız Yozgat’ı Sarıkaya’mızı en iyi şekilde temsil ediyoruz. Tekrar ayni ve nakdi yardım yapan Sarıkaya hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum.” Dedi

SARIKAYA PROTOKOLÜ HATAY’DA
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!