Sarıkaya Müftülüğünden Bir İlk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022-2023 Eğitim Öğretim sezonunda Sarıkaya İlçe Müftülüğüne bağlı ihtiyaç odaklı Kur’an kurslarına devam eden kursiyerler arasında “Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Sarızeybek Konferans Salonunda düzenlenen programa kurslara devam eden öğrenciler ve davetliler katıldı.  Sarıkaya İlçe müftüsü Zühdü Elveren, yaptığı konuşmada “Müftülüğümüze bağlı olarak hizmet veren 11 Kur’an kursumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin Eylül ayından bugüne kadar öğrendikleri bilgileri kontrol amacıyla yapmayı planladığımız bilgi yarışmasını iki aşamalı olarak gerçekleştirdik.” Dedi.

Elveren konuşmasına şöyle devam etti:” Bugün burada kaybedeni olmayan yarışmanın finalinde bütün katılımcı kursiyerlerimizi tebrik ve teşekkür ediyorum. Onları eğiten hocahanım kardeşlerimizi de kutluyorum.” Dedi

Program bütün katılımcılara ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Jüriyi ilçe vaizesi Nuran Baba, Din Hizmetleri Uzmanı Nazım Saliç ve Kur’an Kursu öğreticisi Cemile Yaşar’ın oluşturduğu yarışma sonunda ilk üç şöyle sıralandı:

1. Kadıgüllü Köyü Kur’an kursu

2. Ofis Camii Kur’an kursu

3. Yunus Emre Camii Kur’an kursu

Sarıkaya İlçe Müftülüğü

Sarıkaya Müftülüğünden Bir İlk
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!