SARIKAYA BELEDİYESİNDEN İKİ ÖĞÜN YEMEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel; “Hassa Akbez’de kurduğumuz aşevinde yaklaşık 2.000 hemşerimize günde iki öğün yemek çıkarıyoruz. Allah hayırlarınızı kabul etsin” dedi.


Sarıkaya Belediyesi depremin yaşandığı yerlerde yaraları sarmaya devam ediyor.
Sarıkaya Belediyesinin Hatay İlinin Hasan ilçesinde kurduğu mobil mutfakta yaklaşık 2000 kişiye günlük iki öğün yemek pişiriyor. İlçede toplu yemek denince akla Mahir Ünal geliyor. Mahir usta günlük iki öğün yemeği Sarıkaya Belediyesi personeli ile birlikte hazırlayıp, Hatay’da depremden etkilenen vatandaşlara dağıtıyor.
Sarıkaya belediyesinin başlatmış olduğu yardım kampanyasında toplanan paraları deprem bölgesinde neye ihtiyaç varsa temin edip deprem bölgesine yollanıyor.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel toplanan yardımlarla alınan malzemelerin faturalarını sürekli sosyal medya hesabında paylaşıyor. Ne aldığını şeffaf bir şekilde sosyal medya aracılığıyla ilçemiz halkına duyuran Ömer Açıkel bu davranışı ile de Sarıkaya halkı tarafından takdir topluyor.
Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan giyim malzemesi çocuk bezi, gıda maddeleri, uyku tulumu ve battaniye gibi birçok malzemeyi ilçemiz esnaflarından temin eden Ömer Açıkel deprem bölgesine gönderiyor.
Mahir Ünal ise yaptığı açıklamada; “Biz Sarıkaya Belediyesi ekipleri ile günlük iki öğün yemek hazırlıyoruz ve bölgemizde bulunan yaklaşık 2000 depremzede vatandaşımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Sarıkaya’dan gelen yardımlar için teşekkür ediyoruz. Biz burada nöbetçiyiz depremzede vatandaşlarımızın karnını doyurarak bir nebze de olsa yaralarını sarmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

SARIKAYA BELEDİYESİNDEN İKİ ÖĞÜN YEMEK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!