“Sağlıklı Yaş Alma” Birimi Kuruldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığınca 80 yaş ve üstü kişiler için hastanelerde kurulacak Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri (YAŞAM),  Yozgat Şehir Hastanesinde faaliyetin başladı.

Hastane bünyesinde kurulan Sağlıklı Yaş Alma Merkezi yaşlıların evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının desteklenmesi, uzaktan sağlık hizmeti ve nakli gibi görevleri yerine getirecek.

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Mustafa Kozan’ın verdiği bilgilere göre , Sağlıklı Yaş Alma Merkezi 80 yaş ve üzeri kişilerin sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının desteklenmesi, tıbbi izlem, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmetiyle muayene ve danışmanlık hizmeti verilmesi, hastaneden eve, evden hastaneye naklinin organize edilerek hastane içindeki tıbbi bakımı için gerekli hizmet koordinasyonunun sağlanması amacıyla Bakanlığa bağlı sağlık tesisleri bünyesinde oluşturulacak.

Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiği ziyarette şöyle konuştu :

“Hasta’nın genel sağlık durumunu kontrol ettikten sonra. Türkiye’nin ilk şehir hastanesi Yozgat Şehir hastanesi olarak YAŞAM merkezi ekibini kurup ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hastamız 85 yaşında çeşitli rahatsızlıkları vardı. Biz onunla ilgili YAŞAM merkezi koordinatörümüzle, gerentologumuzla ve evde sağlık ekibimizle değerlendirmelerde bulunduk. Tedavisinde katkı sağlayabileceğimiz ne varsa görüşlerimizi bildirdik.   Tabi ziyaretleri sıklaştıracağız çünkü 80 yaş yaş üstü hastalarımız  bizim için kıymetli. YAŞAM merkezi ekibimizle 80 yaş üstü hastaları yalnız bırakmayacak, sürekli olarak tedavi hizmetlerinde ne gerekiyorsa daha sık görüşerek tedavilerini daha kaliteli hale getirmeye çalışacağız. Amacımız 80 yaş üstü ve tüm hastalarımıza daha güzel, daha huzurlu hissedecekleri bir tedavi hizmeti ayarlayabilmek, inşallah da devamını getireceğiz.

Yozgat Şehir Hastanesi YAŞAM merkezi ekibinin ziyaretinden oldukça memnun kaldığını ifade eden Seval Kılıç ise şöyle konuştu : “Babam 85 yaşında Demans hastası. Pandemiden beri hasta kendisi. Son bir seneden beri tamamen yatağa bağlı kaldı. Son bir yıldır Evde bakım ünitesinden destek alıyoruz. Hocamız sağ olsun, Mustafa bey başhekimimiz bizi onurlandırdı. Ekibiyle geldi bundan sonra da yaşam merkezinde sürekli gelecekler. Takip edecekler, daha yakından ilgilenecekler. Bu bizim için büyük bir avantaj oldu. Her zaman ben sorunlarımı anlatmayacağım onlarla takipleşeceğiz. İnşallah her şey daha güzel olur, bizim ve tüm hastalar için.

Yozgat Şehir Hastanesi bünyesinde kurulan YAŞAM merkezi ekibi sık sık 80 yaş üzeri hastaları evinde ziyaret ederek, tedavi sürecinde daha etkili olacak. YŞH

“Sağlıklı Yaş Alma” Birimi Kuruldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!