DOLAR

19,1484$% 0.15

EURO

20,8150% 0.29

STERLİN

23,6527£% -0.1

GRAM ALTIN

1.209,38%-0,31

ÇEYREK ALTIN

2.000,00%-0,79

BİTCOİN

฿%

a

Saadet Partisinde Kongre Heyecanı

Saadet Partisi Yozgat İl Başkanlığı tarafından 7. Olağan İl Kongresi Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Saadet Partisi Yozgat İl Başkanlığı tarafından 7. Olağan İl Kongresi Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Gerçekleşen kongreye Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Genel İdare Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Akkiraz, Saadet Partisi Yozgat İl Başkanı Mehmet Demirel, Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Sait Tokgöz katılım sağlarken davetlilerden  CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş ve diğer partililer katıldı. Kongrede Saadet Partisi Yozgat il teşkilatının yaptığı ve yapacağı çalışmalar değerlendirildi. Kongre olumlu bir havada gerçekleşti. Divan başkanlığına İsmail Hakkı Akkiraz getirildi.
Akkiraz, konuşmasında şunları dedi; ‘Saadet Partisi Milli Görüş hareketinin tek temsilcisidir. Saadet Partisi bu milletin sağlam hücresidir. Saadet Partisi dimdik ayakta durursa bu millette geleceğine ümitli bakan geleceğinden emin olarak yoluna devam edecektir. Saadet Partisinin önüne koyduğu bu temel prensipler yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye yeniden bir dünyanın kurulmasıdır. Bizim amblemimizden 5 yıldız var.  Bu 5 yıldız barış, kardeşlik , huzurdur. Barış ve kardeşliği temsil eden yıldızın teki insan hakları ve hürriyeti temsil eder, bir başka yıldız adaleti temsil eder, bir başka yıldız refahı temsil eder, bir başka yıldız izzet, onur ve şerefi temsil eden bir başka yıldızdır. Bunların hepsinin gerçekleşmesi Milli Görüşle mümkündür. Milli Görüşün ise kimyasında 3 şey var. Hakkı üstün tutmaktır, hem manevi değerlerimizi dik ve canlı tutmak bakımından hak dediğimiz şeyleri üstün tutarız. Hem de toplumda huzur, barış ve kardeşliğin temin edilmesi bakımından hakkı ve hukuku üstün tutarız, adaleti her şeyin üstünde tutarız.’
Saadet Partisinin Konya Milletvekili ve  Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, “Gerçekleştirdiğimiz bu kongre neticesinde inancımız, gayretimiz ve duamız odur ki, bütün il teşkilatlarımızla birlikte, ilçe teşkilatlarımızla birlikte, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte inşallah en güzel çalışmalara hep beraber yerine getireceğiz. Yozgat’ımızın bütün mahallelerinde,  Yozgat’ımızın bütün sandıklarında teşkilatlanma hamlelerimizi inşallah tamamlayacağız ve önümüzdeki ilk seçimlerde de bu kongreden aldığımız heyecan ile birlikte inşallah Saadet Partimizin en büyük zaferini hep birlikte icra etmiş olacağız.” dedi.

‘İnandığımız Değerlerden Asla Taviz Vermedik’
Saadet Partisi olarak 53 yıllık siyasi geleneğin temsilcileri olduklarını belirten Karaduman “53 yıllık zaman dilimi içerisinde söylediği hiçbir meselede aldatılmamış, yorum yaptığı hiçbir meselede kandırılmamış, bir mesele ile ilgili açıklama yaparken asla yanılmamış bir hareketin hamdolsun ki mensuplarıyız. Ve bu 53 yıllık zaman dilimi içerisinde biz yapmış olduğumuz bu siyasi çalışmalarımızı ne reel politiğe göre, ne konjonktüre göre, ne zamana, ne de şartlara göre yapan bir siyasi anlayışın mensubu olmadık. Dolayısıyla şartlar değişir, zaman değişir, konjonktür değişir, reel politik değişir ancak hakkın kendisi hiçbir zaman değişmez. Dolayısıyla biz bir meseleyi değerlendirirken, biz bir adım atarken, bir açıklama yaparken yarını düşünmek mecburiyetinde olduğumuzu, bir adım atarken, bir vebale düşmek kaygısı ve endişesi içerisinde bu adımı atmak mecburiyetinde olduğumuzu hamdolsun ki bilen bir topluluğuz. Dolayısıyla biz her zaman inandığımız değerlerden asla taviz vermeden, sadece siyasetin imkânlarını birileri gibi ele geçirmek adına asla ne yalana ne de iftiraya hiçbir zaman başvurmadık. Biz şu 3 günlük dünyada Saadet Partililer olarak şerefimizle geldik ve şerefimizle de gitme mücadelesi veriyoruz. Dolayısıyla biz 53 yıllık siyaset zamanı ve iklimi içerisinde iktidarda olduğumuz zamanları da yaşadık. Muhalefette olduğumuz zamanları da hep beraber yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz.” diye konuştu.  
‘Yaşanan Hadiseler Haklılığımızı Ortaya Koydu’
Karaduman konuşmasının devamında : “Biz muhalefetteyken işçi deyip de, iktidara gelince patronlardan yana olanlardan hiçbir zaman olmadık. Biz muhalefetteyken faiz deyip de, iktidara gelince caiz diyenlerden hiçbir zaman olmadık. Biz muhalefetteyken adalet deyip de, iktidara gelince adaletsizlik yapanlardan da hamdolsun ki hiçbir zaman olmadık. Biz muhalefetteyken Filistin deyip de, iktidara gelince İsrail uşaklığı yapanlardan hiçbir zaman olmadık. Dolayısıyla şartlar değişti, zaman değişti, 20 yıllık zaman dilimi içerisinde konjonktür değişti ancak yaşanan her hadise Saadet Partimizin ve mili görüşçülerin haklılığını en güçlü şekilde ortaya koydu.”
Daha sonra Karaduman, 20 yıllık zaman diliminde geriye dönük olayları anlatarak değerlendirdi ve konuşmasını tamamladı.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan olmadı, yapılan seçimler sonunda aşağıdaki şekilde yönetim ve denetim kurulları belirlendi.
Asil Üyeler
Ziya Koçak, Abbas Türkyılmaz, Ali Orhan, Oktay Ünal, Mesut Koç, Osman Hazar, Yusuf Tahir Koçak, Kazım Erkoç, Nevzat Sarı, Eminhan Demir, Turan Demirbaş, Ahmet Büyüksoy,  Murat Çelik, Mustafa Çalışkan
Yedek Üyeler
Satılmış Büyüksoy, Yılmaz Çalışkan, Ali Erol, Murat Atik, Ahmet Tolga Yiğitbaşı, Abdullah Tavşancıoğlu, Hüseyin Erdoğan, Mustafa Çalışkan, Ali Polat, Furkan Akbulut, Davut Erkılıçoğlu, Mehmet Ali Kaya, Mehmet Bakır, Muhammed Emin Karataş, Bayram Kablan

Haber: Seray Öney

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Babacan’ Bugün Yozgat Yarınlarına Sahip Çıkıyor’

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.