SAADET PARTİSİ’NDE DEPREM OLDU MU?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta içinde Saadet Partisi Yozgat İl Teşkilatında değişikliğe gidildi. Yaklaşık iki yıl önce göreve getirilen İl Başkanı Cemil Işıksoy Genel Merkez tarafından görevden alınarak yerine Mehmet Demirel getirildi.

Yanılmıyorsam, Cemil Işıksoy’u Saadet Partisine yerleştiren bugün ki İl Başkanı Mehmet Demirel’in kendisi olmuştur.

 Eski Başkan Işıksoy geçtiğimiz yerel seçimlerde İl Genel Meclisi birinci sıradan aday gösterilmiş, kazanamayınca arkasından İl Başkanlığına getirilmişti.

Getiren de götüren de aynı kişi olsa gerek. Bu geliş nasıl gerçekleşti? Kimlerle istişare edildi? Kimlerin fikri alındı? Hangi yöntemle iş başına getirildi?

Elli yıllık siyasi tecrübeme dayanarak Milli Görüş partilerinde görev almış, İl Başkanlığı yapmış, GİK üyeliğinde bulunmuş birisi olarak yapılanları takip ediyorum.

Doğrusu etikte bulmuyorum. İki yıl önce göreve getirdikleri yönetimi bugün dış kapıya koyuveriyorlar.

Eski İl Başkanı Ziya Koçak uzun yıllar Saadet Partisinde İl Başkanlığı görevini yürüttü. Gerçekten dürüst, Milli Görüş geleneğine uygun bir şahsiyetti. İçinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen çok güzel görev yaptı. Ekonomik sebepler dolayısıyla görevini bırakmak zorunda kaldı.

Yeni atanan İl Başkanı Demirel, Ziya Koçak’ın istifasından sonra İl Başkanlığı görevini alır, bugüne kadarda sürdürürdü. Kimse de bir şey demezdi.

Boşu boşuna eski Başkan Cemil Işıksoy’u İl Başkanlığına hem taşıdı hem de görevden aldırdı. Olan Saadet Partisine oldu.

Yaklaşık üç ay önce seçimle iş başına gelen Selahattin Çelikkaya’nın istifası da zamanlama açısından hem etik değil hem de doğru bulmam. Keşke seçimle iş başına gelen Merkez İlçe Başkanı görevine devam edebilseydi.

Bana göre sorun ne eski İl Başkanı Cemil Işıksoy da ne de istifa eden Merkez İlçe Başkanı Selahattin Çelikkaya da.

Eskiden olduğu gibi istişare ederek birlik beraberlik içerisinde aday tespitleri yapılıp, seçimle iş başına gelebilseler. Bildiğim kadarıyla son on yıldır tek kişinin verdiği kararla parti görevlerine seçilen kişiler bozuk para gibi harcanıyorlar. Yazık değil mi bu insanlara?

Buradan Saadet Partisi İl Başkanlığına seçilen Mehmet Demirel, yıllarca siyaset yaptığı, ticaret yaptığı Akdağmadeni İlçe Teşkilatını kurup, kongresini yapmalıdır bir an önce. Akdağmadeni İlçemiz Saadet Partisinin oy deposudur. İşe buradan başlamalıdır. Bu ekiple olur, kadrolaşmayla olur, sevgiyle, saygıyla, özveriyle olur. Ben bilirim demekle olmaz Sayın Demirel.

Vira bismillah deyip Akdağmadeni’nde kurulacak teşkilatın Kadışehri, Saraykent,  Şefaatli, Yenifakılı, Çandır, Çayıralan ve Sarıkaya’da da acilen kurulması ve kongrelerinin yapılarak Saadet Partisini eski gücüne ulaştırmak olmalıdır birinci önceliği.

Mehmet Demirel, ne zaman Yenifakılı da rahmetli İlçe Başkanı Hasan Yiğitoğlu’nun Milli Görüş bayrağını astığı bayrağın yerine SP bayrağını asar, teşkilatını kurarsa görevini ifa etmiş olur.

Netice olarak Saadet Partisi Yozgat eski İl Müfettişi Eyüp Tanrıverdi’nin bir mahalli gazetemize verdiği beyanatta dediği gibi parti de deprem olmamıştır. Çünkü depremin artçıları yoktur.

Eğer deprem olduysa bizim tanımadığımız ya da sonradan tanıdığımız Milli Görüş teşkilatlarıyla nasıl bağdaştığını bilmediğimiz Tanrıverdi depremin altında kalmış olsa gerek diyorum.

Vesselam. 15 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA

SAADET PARTİSİ’NDE DEPREM OLDU MU?
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!