ROTA YOZGAT

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

18.05.2023 tarihinde Yozgat Valiliği’nde projeler tanıtıldı. Bu projelerden biri olan ve Yozgat’ı her yönüyle tanıtan Rota Yozgat projesi hem web sitesi, hem de mobil uygulaması ile büyük dikkat çekti.

18.05.2023 tarihinde Yozgat Valiliği’nde adımı atılan ve atılması planlanan projeler konuşuldu. Adımı atılan projeler için imza serüveni başladı. Yozgat’ı her konuda anlatabilen ve tanıtabilen Rota Yozgat Projesi’nde ise tanıtımının ardından bir hafta içerisinde her şey hazır ve kullanılabilir halde olacak. Proje hakkında açıklama yapan ve projeyi tanıtan Rota Yozgat Proje Sorumlusu Kazım Özçelik; ‘‘Yozgat’ın tanıtımı için Sayın Vali Ziya Polat’ın önderliği ile beraber, Oran Kalkınma Ajansı’nın desteği ile “Rota Yozgat” projesini yaptık. Proje de birçok adım var. Projenin amacı Yozgat’taki gelenek, görenek gibi değerlerin, Yozgat’taki destinasyonların, gastronomik değerlerin, Yozgat’ın kültürünün, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması. İnternete Yozgat yazdığınız zaman Yozgat ile alakalı birçok farklı alanlarda Yozgat’ı tanıtmayan, farklı temalarla Yozgat’ı içeren video ve içerikler görüyoruz. Bunların tamamı ile Yozgat’ın değerli destinasyonları, gastronomik değerleri ile değişmesi ve tüm ulusal ve uluslararası platformlarında tanıtılmasını amaçlıyoruz. Projenin ilk aşamasında, projeye Rota Yozgat ismi verildi. Rota Yozgat ismi verilirken şehirdeki Çamlık Milli Parkı, Yozgat’ın saat kulesi ve lokasyon imi ile beraber bir logo oluşturuldu’’ dedi.

TÜRKİYE’NİN TAM ORTASI

Rota Yozgat Projesi’nin tanıtımına devam eden Kazım Özçelik; ‘‘Çalışmanın mottosu olarak “Türkiye’nin Tam Ortası” olarak bir slogan kullanıldı. Bu aynı zamanda “Tarihin Tam Ortası, Doğanın Tam Ortası, Gastronominin Tam Ortası” olarak da desteklendi. Çalışmayı yaparken bazı dokümanlarda kullanmak için arka plana saat kulesi, tarihi Roma Hamamı, tarihi konaklar ve Çamlık Ormanı ile birlikte termal tesislerimizi andıran bir arka plan çalışması yapıldı. Kurumsal kimlik ve bazı materyaller hazırlandı. Yozgat’ın tamamı ile tüm ilçe ve köyleri baştan sona dolaşılarak bir markalaşma raporu hazırlandı. Bunlarla beraber Yozgat’ın tamamının fotoğraf çekimi yapıldı. Bu çekimlere destek veren kaymakamlığa ve belediyeye teşekkür ediyorum. Video çekimleri yapıldı. Yozgat’ın önemli alanlarında time lips çekimleri yapıldı. Bu destinasyonlarda gün doğumu ve gün batımını gösteren time lips çekimleri yapıldı. Yine aynı şekilde 360 derece çekimler yapıldı. Video akarken 360 derece dönüp Yozgat’ın önemli destinasyonlarını seyredebilirsiniz.  Bu çekimler uygulamada ve web sayfasında aktif olarak ziyarete açık’’ ifadelerini kullandı.

TÜM VERİLER TEK PLATFORMDA

Konuşmalarını web sayfası anlatımı ile bitiren Özçelik; ‘‘Web sayfası, rotayozgat.com adresidir. Bu sayfada Yozgat’a nasıl gelebilirim, Yozgat’ta nerede kalırım, Yozgat’ta neler yenir, Yozgat’ta neler yapılır gibi içeriklere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Yozgat’ın tarihi coğrafik konumu, istatistikleri, kültürel turizm değerleri, şehir rehberi, şehirdeki alışveriş merkezleri, araç kiralama ve önemli gün ve haftalar gibi Yozgat ile alakalı birçok bilgiye ulaşmak mümkün. Yozgat ile ilgili tüm verileri tek bir platformda topladık. Veriler için Kültür ve Turizm Bakanlığı destek verdi. Onlara da teşekkür ediyorum. Sayfayı detaylı anlatmaya kalkarsam ciddi anlamda uzun sürer. Herkesin incelemesini tavsiye ediyorum’’ dedi.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

ROTA YOZGAT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!