“Ret oyları millete vurulan kamçıdır.”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş 25 Temmuz 2023 tarihinde mecliste görüşülen Vergi artışının ve emekliye zam verilmesini içeren kanun teklifinin Akp Mhp BBP Yeniden Refah ve Hüdapar oylarıyla ret edilmesini tarihi bir hata olarak görüldüğünü söyledi. Ret oyları Milete vurulan kamçıdır dedi.

Başkan Ömer Aydoğmuş yaptığı açıklamada,

“Meydanlarda Enflasyon düşecek, dolar euro düşecek, mazot düşecek, emekliye,memura, işçiye zam vereceğiz. 1.derece memurların tamamına 3600 ek göstergelerini vereceğiz,(300 bine yakın 1. Derece memur 3600 ek göstergeyi alamadı.) uçacağız kaçacağız diyerek Seçimlerde millete verdikleri sözleri değil, şaka gibi tam tersini yaparak milletimizin aklıyla oynuyorlar vermedikleri sözleri hayata geçiriyorlar. Milletimizi yine kandırıyorlar. 20 yıllık kötü ekonomi yönetiminin bedelini millete ödetmeye devam ediyorlar. Sanırım cepleri boşaldı ceplerini doldurmayı düşünüyorlar.

Saygı değer hemşehrilerim;
25 Temmuz 2023 tarihinde TBMM de tarihi bir âna şahitlik ettik.
Tarihe not düşmek adına konuyu sizinle paylaşmak istiyorum.

25 Temmuz günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde Saadet Gelecek Chp İyi Parti Demokrat Parti Deva Partisi milletvekillerinin talebi ile faiş vergi zamlarının geri çekilmesi ve emekli maaşına zam yapılmasını içeren kanun teklifinin görüşülmesi için Olağan üstü toplandıya çağırdık ve meclisi toplandı.

Bilin bakalım ne oldu?

AKP MHP BBP Yeniden Refah Hüdapar vekilleri herzamanki gibi milletin menfaatine olan kanun teklifini ret ettiler.

20 yılın kötü ekonomi yönetiminin bedelini millete ödetmeye devam edeceklerini söylediler.

Buradan milletimize soruyorum, bunlar seçimlerde neyi vaat ettiler? Ne söz verdiler?

Vergileri artıracağız, mazotu artıracağız emekliye zam vermeyeceğiz, 1 derece çalışan ve emekli memura 3600 ek göstergeyi vermeyeceğiz diye vaat ettilermi? Etmediler. Hepsini vereceğiz hepsini yapacağız yaparsa Akp yapar dediler…
Akp de çok güzel yaptı ( ! ).

Peki neyi söz verdiler?

Türkiye şaha kalkacak , dünyanın en iyi ekonomisine sahip olacağız, gabarda petrol bulduk mazot beleş olacak, karadenizde doğalgaz bulduk gaz beleş olacak açın pencereleri açık kombileri dediler. Çiftçi, emekli ve memuru aç bırakmam sürtündürmem dediler alım gücünü artacak zamlar son bulacak dediler ama hiç biri olmadı Cumhur ittifakı adayı erdoğan ve ortaları seçimden sonra neyaptı, aşırı derecede vergi artışı ve zam yaptı..

Mazot 22 TL den 33 TL ye,
Euro 19 TL den 29 TL ye
Dolar 18 TL den 27 TL ye
MTV yüzde yüz arttı.
Damga harç yüzde 50 arttı.
Enflasyon fırladı gitti.

Ancak; Söz verdikleri halde,
Emekliye zam vermediler.
Bakur emeklilik primi 7200 e düşüreceğiz dediler ama yapmadılar.
Emekli ve çalışan 1 derece memurların yaklaşık 300 bin kişiye söz verdiler 3600 ek göstergeyi vermediler.

Ama vaad etmedikleri halde zamları ve vergi artışlarını süper yaptı.
Bu anlamda ülkemiz süper yükseliyor. Peki ülkemiz hangi konuda yükseliyor. Vaat etmedikleri halde vergi ve zamları artırmakta çok başarılı, hatta Avrupa Amerika Almanya bizi kıskanıyor.

Bizde 25 Temmuz 2023 günü meclise vergi zamlarının ve artışların geri çekilmesi konusunda kanun teklifi sunduk. Ama maalesef AKP MHP BBP Yeniden Rerah Hüdapar vekilleri tarafından ret edildi.

Biz tarihe not düştük. İki kat vergi artışlarının geri çekilmesini, halkın üstünden bu yükün alınmasını talep ettik ama ikdidar ne dedi, “Daha bunlar iyi günleriniz.” 20 yıllık kötü ekonomi yönetimimizin bedelini millete ödeteceğiz. Buna kimse engel olamaz dedi. Haber Merkezi

“Ret oyları millete vurulan kamçıdır.”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!