Rekor zam ile yüzler güldü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniyer Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan sendika üyesi işçilerin, ücretlerine yapılan %60 rekor zam ile yüzleri güldü.


Hizmet İş Sendikası ile Yeniyer Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi imza törenine Yeniyer Belediye Başkanı Burhan Güvenç, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ve sendika üyeleri katıldı.
Yeniyer Belediye Başkanı Burhan Güvenç yaptığı açıklamada: ‘’Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yaşanan hayat pahalılığına karşı tüm halkımızı ezdirmeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın yolundan gitmekteyiz. Çalışanlar bizim mesai arkadaşlarımız. Çalışanlarımıza ne kadar zam yapsak azdır. Belediyemizin imkânları doğrultusunda bütçemizi zorlayarak işçilerimizin ücretlerine %60 zam yaptık. İmzalanan toplu iş sözleşmesi belediyemize ve tüm işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. ‘’ dedi.
Zararsız, ‘’Sendikamız ile Yeniyer Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sendikamız üyesi işçilerin ücretlerine sosyal haklar hariç %60 zam yapıldı. Sendikamız üyesi emekçi kardeşlerimizin ücretlerine ayrıca her altı ayda %10 zam yapılacak ve enflasyon farkı uygulanacak. Sosyal haklar her altı ayda bir ücret zammı oranında artırılacak.
Önce İnsan Önce Emek diyen, emeğin ve alın terinin üzerinde pazarlık yapmayan, her zaman çalışanın yanında olan kıymetli Yeniyer Belediye Başkanımız Burhan Güvenç’e sendikamız, şahsım ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim.
İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamız üyesi emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.’’ İfadelerine yer verdi.

Rekor zam ile yüzler güldü
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!