“REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timlerince “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi kapsamında traktör kazalarının ve bu kazalar sonucunda yaşanan can kayıpları ile yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla çalışmalar sürüyor.

Konuya dair yapılan açıklamada; ”Karayollarında seyreden traktör ve biçerdöverlere yönelik denetim ve kontrollere devam edilmektedir.

Ayrıca traktör kazalarından kaynaklı can ve mal kayıplarının önlenmesi maksadıyla tüm ilçe ve köylerde çiftçilere uyarı ve bilgilendirme yapılarak;

Özellikle kazalarda yaşam boşluğu oluşturarak sürücünün traktör altında kalmaya bağlı hayatı kaybetme veya yaralanma olaylarının önlenmesi,

Traktörün yan çamurluklarında kimsenin oturmaması,

Römorkun traktöre iyi sabitlenmesi,

Hayat bariyerinin (güvenlik çemberi) sökülmemesi,

Mecbur olmadıkça geceleyin karayollarına traktör ile çıkılmaması, çıkılması gerekiyorsa sarı ikaz lambası takılması,

Güvenlik çerçevesi (ROPS demiri) ile birlikte geceleri etkin bir ışıklandırma sağlayarak arkadan çarpma olaylarını büyük ölçüde önleyen (2) adet reflektörün tüm traktör römorklarının arkasına takılmasının can ve mal güvenliği açısından son derece önemli olduğuna vurgu yapılmıştır.

Bu hususta Yozgat İl Jandarma Komutanlığınca tüm köylerde özelikle traktör sürücülerinin görebileceği yerlere afiş, doküman ve çeşitli materyaller ile 100 Adet reflektör dağıtımı yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” bilgileri paylaşıldı. Haber Merkezi

“REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!