DOLAR

19,1888$% 0.1

EURO

20,9128% -0.16

STERLİN

23,7907£% -0.16

GRAM ALTIN

1.219,68%-0,07

ÇEYREK ALTIN

2.017,00%-0,05

BİTCOİN

536706฿%-2.0137

a

PROJE VE POTANSİYEL

Belediye Başkanlığı tarafından 2008 yılı içerisinde yapılması planlanan projelerden, ikiz binaların yıkımı için dün bir takım çalışmaların başlatıldığını gördük.

Belediye Başkanlığının hemen üstündeki ikiz binaların yıkım işlemi tamamlandıktan sonra, yerine kapalı otopark yapılacak ve üzeri iş merkezi olarak değerlendirilecek.

İlimizin nüfus ve yerleşim açısından küçük bir şehir olmasına rağmen, kişi başına düşen araç sayısının ortalamaların üzerinde olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz.

Belediye tarafından yapılan araştırmalar neticesinde, Yozgat’ın otopark problemini, ikiz binaların yerini alacak olan kapalı otopark alanı ve alışveriş merkezinin çözeceği düşünülmekte.

2008 yılı içerisinde Yozgat’a sürpriz projelerin de yapılacağı yönünde sözler verilmişti. İlimizin gelişim açısından ciddi manada birçok projeye ve yeni eserlere ihtiyacı olduğu büyük bir gerçek.

Yap, sök, olmadı tekrar yap mantığıyla devam etmediği takdirde, Yozgat adına yapılacak olan her projenin arkasında durmamız gerekmektedir. İlimizin bir takım sorunları çözmek için mutlaka yeni girişimler içerisinde olmamız gerekiyor. Fakat hangi işin, nerede yapılacağı ve hangi projeye acil ihtiyaç olduğu konusunda fikir alışverişlerine de ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Tabi bu arada, gözlerim sürpriz projeleri de aramıyor değil.
Her an beklemekteyim.
Yeni bir proje taslağı ya da
Ufak bir duyum en azından.
Bir şeylerin yapılacak olmasının sözünü almak bile güzel aslında, sevindirici. Fakat işin gerçeğini söyleyecek olursak, üniversitelerin tatile girmesiyle birlikte dört gözle gelecek olan öğrencilerin beklenmesini pekte hoş bulmuyorum aslında. Adeta hayat duruyor ticari anlamda. Potansiyel de yok bazı alanlarda maalesef. Bir yandan gözlerim, kulaklarım yapılacak eserleri, duyumları beklerken, diğer yandan projelerin hayata geçirilmesinin ardından, işin hangi noktaya varacağını da merak edip duruyorum.

Yine de yılmadan, usanmadan, yapılan çalışmaların Yozgat için az olduğunu düşünerek, yolumuza devam etmeliyiz. Yozgat’a bir şeyler kazandırılmaya devam edilmeli. Yapılan işlerinde arkasında durulmalı ve destek çıkılmalı diye düşünüyorum.

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KAOS VE İSTİKRARSIZLIK

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.