Prof. Dr. Sivaslı ANKA’da poliklinik hizmeti vermeye başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Ercan Sivaslı, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği’nde hasta kabulüne başladı.
Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Ercan Sivaslı, poliklinik hizmeti vermeye başladı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Neonatoloji Uzmanı Prof Dr. Sivaslı, prematüre bebek bakım ve takibi, kanguru tedavisi, yenidoğan bebeklerin uzun dönem sağlık ve gelişim takibi, çocuk sağlığı ve hastalıkları teşhis ve tedavisini gerçekleştirmektedir. Bölgede çok ihtiyaç duyulan yeni doğan bebeklerin mikrop kapmaması için ilaç ve mamaların el değmeden hazırlandığı steril oda, Total Parenteral Beslenme (TPN) ünitesinin bulunduğu ANKA Hastanesi’nde oluşturan Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Ercan Sivaslı, çocuklara ve ailelerine sadece tıbbi bakım değil, periyodik kontrollerde aileler de bazı konularda bilgilendirilip, yönlendirilmesi ve desteklenmesi için gerekli bilgi ve eğitimi de vermektedir.
Prof. Dr. Ercan Sivaslı kimdir?
Prof. Dr. Ercan Sivaslı, 1968’de Yozgat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Niğde’de tamamlayan Prof. Dr. Sivaslı, 1991 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1998 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığı, 2006 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Neonatoloji branşında Yenidoğan Uzmanı olarak mezun olan Prof. Dr. Sivaslı, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Yenidoğan Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Sivaslı ANKA’da poliklinik hizmeti vermeye başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!