Permakültür Bahçeleri verimli!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa ederken, her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Ülkü Ocakları olarak, ülkemizde ve dünyada yaşanması öngörülen sorunlardan birisi olan “Küresel Gıda Krizi”ne yönelik çözüm üretmek adına Permakültür çalışmalarını başlattı.

Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz; “Permakültür; özellikle şehirlerde, balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasına olanak tanıyan bir tasarım modelidir. Türk gençliği ve vatanımızın her kesimden insanı ile Permakültür ’ü günlük hayatımıza entegre ederek bu proje ile birlikte, gelecekte ülkemizin hem kendine yeten hem de dünyaya ihracat yapabilen tarım devi bir ülke olmasını hedefliyoruz. Yozgat’ta devam eden projemizde bahçelerimizde ürünlemiz yetişiyor. Hem bizleri mutlu ederken hemde tarımın ne kadar önemli olduğunu görüyor ve gösteriyoruz.” dedi.

Haber: Özlem Yazarel

Permakültür Bahçeleri verimli!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!