ÖZBEKİSYAN TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özbekistan Cumhuriyeti Devlet yetkilileri, Maşrab Mamirov, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Hurşid Rahmanov, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Başkâtipi ve Sevara Gafurova, Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi  Yozgat İli Sanayi ve Ticari Yatırım İşbirliği hususlarında  bilgi alışverişi ve veri oluşturma çalışması yapmak üzere ziyarette bulundular.

Ziyaret toplantıları Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet binasında gerçekleşti. Toplantıya Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat Ticaret Borsası, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve temsilcileri ile Yozgat-Yerköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürü, TKDK Yozgat İl Koordinatörü,  KOSGEB İl Müdürü, Ticaret İl Müdürü, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat İl Koordinatörü, Bozok Üniversitesi Hocaları, Bozok Üniversitesi Teknopark Yetkilisi ve basın temsilcileri ile iş dünyası temsilcileri bulundular.

TSO Başkanı Taylan Alakoç yapılan görüşme neticesinde “Büyükelçilik yetkilileriyle verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Özbekistan Cumhuriyeti ile yapılabilecek Sanayi yatırımı ve dış ticaret hususlarında ön değerlendirme oluşturuldu. Toplantı, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapıldı. Özbekistan Cumhuriyeti Devlet yetkililerine, İlimize gösterdiği alakadan dolayı teşekkür ederim. Yozgat’ımızın gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz demeden çalışacağız, dünyanın neresinde olursa olsun Yozgat’ımıza yatırım yapmaları için biz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Ben tekrar şahsım ve odamız adına katılım sağlayan herkese tekrar teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

ÖZBEKİSYAN TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!