ÖMER AÇIKEL’DEN YOZGAT’I KALKINDIRACAK ÇAĞRI!

featured
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat, deprem konusunda Türkiye’nin en güvenli illeri arasında bulunuyor. Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bu hususu, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamayla tüm Türkiye’ye duyurdu. Bu duyuruya karşın Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Yozgat’ın cazibe merkezi olması konusunda çağrıda bulundu.

Şubat ayındaki depremlerin ardından, Türkiye genelindeki deprem riski değerlendirmeleri daha da önem kazanmış durumda. Prof. Dr. Ercan’ın Yozgat hakkında yapmış olduğu bu açıklama, Yozgat adına büyük önem arz ediyor.

Ercan’ın yaptığı açıklamalar üzere Türkiye için önem arz eden sanayi ve askeri tesislerin en güvenilir il olan Yozgat’a getirilmesi ve yapılması konusunda sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu. Şubat ayında yaşanan deprem felaketini ardından güvenilir illerin cazibe merkezi olması konusunda da önem taşıyor.

Yozgat, doğal afet riskinin düşük olması, geniş arazi yapısı ve stratejik konumuyla, sanayi tesisleri ve askeri birimler için cazip bir yer. Yozgat’ın bu avantajları, yatırımcıları bölgeye çekebilir. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu tür yatırımlar, aynı zamanda Yozgat’ın sosyoekonomik yapısını güçlendirebilir ve istihdam olanaklarını artırabilir. Yozgat bu noktada pastadan büyük bir dilim almayı her yönüyle hak ediyor. Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in bu çağrısı Yozgatlı siyasetçiler içinde büyük bir sinyal olabilir.

HABER: BÜLENT KALABALIK

ÖMER AÇIKEL’DEN YOZGAT’I KALKINDIRACAK ÇAĞRI!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!