OKTAY, ALNUAİMİ İLE GÖRÜŞTÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgatlı eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Ankara Ak Parti Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, BAE Federal Ulusal Konseyi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ali Alnuaimi ile görüştü.

Yozgatlı ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, Karşılıklı üst düzey ziyaretlerin sağladığı ivmeyle hızla gelişen ikili ilişkiler de parlamentoların sağlayacağı katkıların ele alındığı konferansta BAE Federal Ulusal Konseyi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ali Alnuaimi ile görüştü. Görüşmeye dair resmi sosyal medya hesabı üzerinden hem İngilizce hem de Türkçe açıklama yapan Oktay: “BAE Federal Ulusal Konseyi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ali Alnuaimi ile bir video konferans gerçekleştirdik. Karşılıklı üst düzey ziyaretlerin sağladığı ivmeyle hızla gelişen ikili ilişkilerimizde parlamentolarımızın sağlayacağı katkıları ele aldık. Bu kapsamda, ülkelerimiz arasında imzalanan anlaşmaların onay süreçlerinin gecikmeden tamamlanması, kutsal değerlerimize yönelik saldırılar gibi ortak hassasiyet sahibi olduğumuz konularda beraber hareket edilmesi, BM, PAB gibi uluslararası çok taraflı platformlarda işbirliği yapılması konularını değerlendirdik. Tüm bu alanlarda yakın işbirliği içinde çalışma konusundaki karşılıklı irademizi teyit ettik” ifadelerini kullandı.

Haber: Zehra Aksümer

OKTAY, ALNUAİMİ İLE GÖRÜŞTÜ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!