Öğrencilerimiz ERASMUS+ Projeleriyle Yurt Dışı Deneyimlerine Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Avrupa Birliği Erasmus + Mesleki Eğitim projeleri kapsamında hazırlamış olduğu proje ile Ulusal Ajans (T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı) tarafından desteklenmeye uygun bulunmuş ve Avrupa Birliği tarafından Erasmus + Mesleki Eğitim hareketliliği kapsamında finanse edilen Geleceğe Koşmak- Running to the Future isimli proje kapsamındaki hareketlilikler başarıyla gerçekleştirilmiştir. Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz tarafından yürütülen projede 27 öğrenci hareketliliklere katılmıştır.

Ekim-Kasım-Aralık aylarında 3 grup halinde Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı, Makine ve Tasarım alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı öğrencilerinin katıldığı hareketlilikler kapsamında öğrencilerimiz Portekiz’in Braga kentinde 3 er haftalık staj yapma imkanı buldular.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi öğrencileri DAPE isimli güneş enerjisi üzerine çalışan firmada, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı  öğrencileri MoallowDream isimli mobilya firmasında, Makine ve Tasarım öğrencileri ise Anainox ve Sifinox isimli CNC makineleri ile üretim yapan firmalarda stajlarını yaptılar. Öğrencilerimiz stajlarını yaparken refakatçi öğretmenlerimiz tarafından rehberlik ve koordinatörlük görevi yerine getirildi.

Her yıl öğretmen ve öğrencilerimiz mesleki deneyimlerini geliştirmek amacıyla projeler devam edecek olup, hazırlanan projede emek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz ERASMUS+ Projeleriyle Yurt Dışı Deneyimlerine Devam Ediyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!