ÖĞRENCİLERE “SINAV KART” PROJESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıkaya Belediyesi, 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine lise ve üniversite sınavlarında destek olmak için yapay zekâ destekli ve uzman akademisyenlerle hazırlanan “Sınav Kart” projesini tanıttı. Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir de projeye katılan öğrencilerle bir araya geldi.

Sarıkaya Belediyesi, eğitime verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Belediye tarafından 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan “Sınav Kart projesi” ile öğrenciler, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanabilecekleri bir platforma sahip oldu. Proje kapsamında öğrencilere yapay zekâ destekli ve uzman akademisyenlerle birlikte hazırlanan bir kart verildi. Bu kart ile öğrenciler, yıl boyunca internet üzerinden eğitim alabilecek, deneme sınavlarına girebilecek, eksik oldukları konuları tespit edebilecek ve kendilerine uygun çalışma programları oluşturabilecek.

KAYMAKAM DEMİR’DEN ÖĞRENCİLERE MORAL ZİYARETİ

Projenin tanıtım etkinliğine Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir de katıldı. Kaymakam Demir, projeye katılan öğrencilerle bir araya gelerek onlara başarılar diledi. Kaymakam Demir, projenin önemine değinerek, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin başarılı olması için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Bu proje de sizlere sınavlara hazırlanmanızda büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu fırsatı iyi değerlendirin ve çalışmalarınızda azimli olun. Biz sizlere güveniyoruz” dedi.

“Eğitime Her Zaman Destek Olacağız”

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ise projeyi hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Açıkel, “Eğitim bizim en önemli önceliğimizdir. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için gerekli çalışmaları yapacağız. Sınav Kart projesi de bunun bir örneğidir. Bu proje ile öğrencilerimize hem teknolojik hem de akademik anlamda bir katkı sunmayı amaçlıyoruz. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz sadece okulda değil, evde de eğitimlerine devam edebilecekler. Bu proje ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içindeyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

ÖĞRENCİLERE “SINAV KART” PROJESİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!