ODA SEÇİMLERİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir önceki seçimleri 13 Mart 2005 tarihinde yapılmıştı. Seçimlerin üzerinden tam 4 yıl geçmek üzere. Uzun yıllar görev yapan. Naci Şahin ve ekibi vardı… O ekipte kendine göre iyi işler yapmış, faydalı hizmetlerde bulunmuşlardı.

Kader bu. Her şeyin bir miadı vardır. Topluma hizmet eden şahsiyetler de gün geliyor, yıpranıyorlar. Eskiyorlar. Yerlerine, yenileri geliyor. Asırlarca bu böyle gelmiş, böylede gidiyor. 13 Mart 2005 tarihinde yapılan seçimlerde Naci Şahin’in karşısına. ‘Yeni Oluşum’ adı altında bir araya gelen. Bugün ki mevcut yönetim kol kola girerek. Boy boy resimler çektirerek. Gazetelere ‘ilanlar’ verdiler. 1 oy farkla, belki biraz daha fazla oyla kazandılar seçimi. Dedikleri de oldu. Büyük vaatler ile işbaşına geldiler. İş Meclisin oluşmasına gelince aynı ekibin içinde kırılmalar, ayrışmalar oldu.

Görev dağılımından sonra. Zorda olsa oda başkanlığına Şenol Daştan getirildi… Görevi süresince faydalı hizmetlerde bulundular. Bugünden sonra, yeni seçim maratonu başlamıştır. Yapılacak seçimlerde Şenol Daştan’ın aday olmayacağı konuşuluyor. En son kendisiyle görüştüğümde aday olup, olmayacağını sordum… ‘Henüz belli değil’ demişti… Kendi takdirleri olur veya olmaz. Yozgat geri kalmış bir ildir. Yozgat’ın gelişmesi, kalkınması lazım… Yozgat’ta işsizlik had safhadadır… Yozgat’ta iş alanları yetersizdir. Yozgat esnaf ve tüccarı siftah etmeden kepenk kapatmaktadır. Yeni işyerleri kurularak, istihdamın artırılması gereklidir.

Göçün durdurulması şarttır. Buda güçlü yönetimlerle olur. Buralara talip olan her kim varsa, dönüp kendine bir bakmalıdır… Bu güne kadar ne yaptım? Yarın ne yaparım? Yozgat’ın kalkınmasına. Gelişip, güzelleşmesine. Zenginleşmesine. Geri kalmışlığının ortadan kaldırılmasına nasıl katkı sağlarım? Bu yönde nasıl plan proje ortaya koyarım? Diyerek, kendini sorguladıktan sonra bu görevlere talip olmalıdırlar. Gelelim saadete…

Şimdi, önümüzdeki aylarda yapılacak seçimlere oda başkanlığı için üç ayrı isim adaylıklarını açıklayarak, çalışmalarına başladılar. Metin Özışık ve ekibi… İsmail Bozkurt ve ekibi… Sedat Yılmaz ve ekibi… Her ne kadar üç isin gözüküyorsa da ben ilerde 2 ismin yarışacağı kanaatini taşıyorum. Son 25 yıllık seçimlere baktığımızda… Bazı kimseler muhalefette kalmayı hiç içlerine sindiremezler. Birileriyle, birlikte bir çıkış yaparak. Önce adaylıklarını ilan ederler.

 Günün gelince birileri devreye girer. Uzlaştırma adı altında kaynaştırıverir adayları. Bu kez de böyle olacağı kanaatindeyim. Önümüzdeki günlerde saflar daha da netleşecektir. Şimdiden adaylıklarını ilan eden Yozgat ticaretinde öncülük yapan şahsiyetlere diyeceğimiz. Daha güzel bir Yozgat… Yaşanabilir bir Yozgat için, İş başına geldikten sonra da canı gönülden çalışmaları, didinmeleri ve gayret etmelerini diliyorum. Vesselam…

ODA SEÇİMLERİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!