DOLAR

19,1550$% 0.17

EURO

20,7812% 0.17

STERLİN

23,6724£% -0.08

GRAM ALTIN

1.209,38%-0,31

ÇEYREK ALTIN

2.000,00%-0,79

BİTCOİN

฿%

a

ODA SEÇİMLERİ

Geçtiğimiz Pazartesi günü Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yapıldı. Metin Özışık liderliğinde ki Doğru Adım hareketi ipi göğüsledi. Diğer taraftan Sedat Sefa Yılmaz öncülüğünde bir araya gelen Ortak Çözüm Hareketi kaybeden taraf oldu.

Oy dağılımına bakıldığında 671 geçerli oydan 348’ini Metin Özışık’ın Doğru Adım Hareketi alırken, 323’ünü ise Sedat Sefa Yılmaz’ın Ortak Çözüm Hareketi’nin aldığı görüldü. Kazanan tarafla kaybeden taraf arasında sadece 25 oy farkı var. Şayet bu oylardan 12 veya 13’ü diğer tarafın eline geçseydi dengeler farklı olacaktı.

Neticede sandığın ortaya koyulmasının sebebi vatandaşların, seçmenlerin, delegelerin tercihlerinin yansıtılması yapılan tasnif sonunda 1 oy fark da olsa birinin kazanması, bir diğerinin de kaybetmesidir. Önceki günkü seçimlerde aslında katılımın daha fazla olması gerekiyordu.

İlçelerden bir takım TSO üyeleri karı kışı sebep göstererek seçimlere iştirak edemediler. Büyük bir kısmı da odaya olan senelik aidat borçlarını ödeyemedikleri için oy kullanamadılar. Demokratik ortamda yapılan bir seçimden sonra Yozgat’ta ikamet eden, Yozgat’ta iş yapan hepimizin yakinen tanıdığı işadamlarının bir kısmı kazandı, bir kısmı da kaybettiler.

Kazananları bu köşeden kutluyorum. Tebrik ediyorum. Kaybeden arkadaşlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Buradan isim zikretmek istemiyorum. Yozgat’a ömrünü vermiş, ticari sahada iş yapan deve dişi gibi şahsiyetler, sıkıntı içerisine düşmüşler, düşürülmüşlerdir her neyse. Yozgat’ın, Yozgatlının bunlardan elde edeceği her hangi bir şeyde yoktur. Bu tür insanlar yıllarca bizlere parasıyla, arabasıyla, atıyla her türlü imkânları önümüze koydular. Hizmet ettiler.

Vergi verdiler. Katma değer ürettiler. Biz bu tür insanlara ne verebildik. Belki arkalarından dedikodularını yaptık. Bunları doğru bulmamız mümkün değil. Birlik beraberlik içerisinde kucaklaşarak önümüzde duran devasa sorunlarımızın çözümü yönünde seçilenlere destek olmamız gerektiğine inanıyorum. Keşke Yozgat’ta doğup Yozgat’ta büyüyen, yatırımlarını Yozgat’ta yapan katma değer üreten, işsizlere işveren, aş veren, geçim temin eden iş adamlarımız kısır döngü yerine asgari müştereklerde birleşebilseler.

Bizim öyle zengin büyüklerimiz, ağabeylerimiz var ki keşke onlar lokomotif, bizler vagon olabilsek. Büyük iş adamlarımız bir araya gelseler, kendileri gibi 50 tane insanı bir arada tutsalar, hedef Yozgat’ın geleceğine, ticaretine yol göstermek, yön vermek olabilse… Hem sözleri tutulsa hem de kendilerinden istifade edilebilsek. Bunları oturup, görüşeceğimiz, tartışacağımız, konuşacağımız olması lazım gelirken, maalesef sen-ben kavgasını, dedikoduyu bir türlü üzerimizden atamadık. Seçim bugünden itibaren bitmiştir. Yozgat’ta yapılacak çok önemli işler vardır. Çiçeği burnunda seçimi kazanan Metin Özışık’ın bana göre acilen TSO bünyesinde, kriz masası oluşturmalıdır. Ayrıca Şenol Daştan döneminde geçtiğimiz Ramazan ayında ortaya konulan TÜSİAD vari İstişare Heyeti’nin acilen toplanarak, yeni yönetimle birlikte gayri resmi de olsa istifade edilmelidir.

 Heyette yer alan işadamlarımızın bilgi, beceri ve tecrübelerinden yararlanılmalıdır. Bunu yaparken, lütfen gurur, kibir, enaniyet gözümüzü bürümesin. Devlet tecrübesi olan yeni başkanımızın Yozgat’a hizmet noktasında gayretle çalışacağına yürekten inanıyorum vesselam…

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ÜNİVERSİTEMİZ GELİŞİYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.