MUSTAFA GÖRKEM TAŞTAN’ A SORDUK

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yozgat Seçim Kulvarı” programı kapsamında Merhaba Yozgat TV’nin bugün ki konuğu İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Mustafa Görkem Taştan oldu. Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Bülent Kalabalık’ın moderatörlüğünde Yozgat belediye başkan adaylığıyla ilgili kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi gazete olarak hazırlamış olduğumuz “Yozgat Seçim Kulvarı” programında başkan adaylarını ağırlıyoruz. Yozgat özelinde hayata geçirmeyi hedefledikleri projelerle ilgili soruları cevaplamasını istediğimiz yayın konuğumuz İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Mustafa Görkem Taştan oldu. Taştan; ‘Denenmişlere Mecbur Değilsin’ sloganıyla Yozgatlılara değişim çağrısı yaptı.

“Birçok Değerli Projemiz Var”

Moderatör Bülent Kalabalık’ın; “Başkan olmanız halinde gerçekleştirmeyi planladığınız ilk üç projenizden bahseder misiniz?” sorusuna cevap veren Taştan; “Belediyecilik özellikleri olarak tabi ki alt yapı, üst yapı, asfalt, kaldırım bu gibi hizmetleri fazlasıyla yapacağız fakat biz seçmenimizin karşısına sadece bunlarla çıkmayacağız. Hazırlamış olduğumuz birçok değerli projemiz var. Bunlardan ilki Yozgat’ın en büyük problemlerinin başında gelen gençlerimizin işsizlik ve iş bulamama problemleri var. Bu sorunu ortadan kaldırmak için meslek edindirme kursları açarak farklı alanlarda kısa programlı fakat etkili eğitimler vererek onları iş hayatına entegre etmiş olacağız” ifadelerine yer verdi.

“Kimseyi Toplumdan Soyutlayamayız”

Yozgat’ta artan zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele etmek için de proje ürettiklerini belirten Taştan; “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan alıkoymak için tüm gücümüzle gayret edeceğiz ve onları topluma kazandıracağız. Kimseyi toplumdan soyutlayamayız. Hepsi bizim Yozgat’ımızın ve ülkemizin sermayesi. Bu hususta belediye olarak her daim onların yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Kadınları üretime teşvik etmek istediklerini ve kendi ürettikleri ürünler için pazar alanları oluşturmayı hedeflediklerini belirten Taştan; “Yozgatlı kadınlarımızı kendi el emeği göz nuru ürünlerin önünü tüm imkânlarımızla açarak onları üretime teşvik edeceğiz. Bu ürünlerin satışını yapmaları için de satış mağazaları tahsis edeceğiz” dedi.

Yozgat’ın 24 saat yaşayan bir şehir olmasını hedeflediklerini sözlerine ekleyen Mustafa Görkem Taştan; “İnsanlarımız gecenin istedikleri vaktinde dışarıya adım attıklarında cıvıl cıvıl bir şehir görecekler. Yozgat’ta her saat her dakika hizmet verecek sosyal alanlar olacak”  şeklinde konuştu.

Dar gelirli vatandaşları da unutmadıklarını söyleyen Taştan; “Dar gelirli hemşerilerimize uygun fiyatlı kooperatifler oluşturacak ve bu şekilde onların yaşadıkları problemleri ortadan kaldıracağız” dedi.

“Yozgat Üniversite Dostu Olacak”

Yozgat’ın sosyal alanlarda birçok eksiğinin bulunduğunu ve bu yüzden de üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmediğini bununda ilin gelişmesine olumsuz bir neden oluşturduğunu belirten Taştan; “Öğrencilerimiz Yozgat’ı tercih etmekten çekiniyor, tercih edenler de maalesef sosyal alan eksikliği sebebiyle yakınıyor. Biz bu sorunların da cevabı olacak ve şehrimize üniversite dostu, öğrenci dostu mekanlar entegre edeceğiz. Bunların başında Kent konservatuvarları, kültür-sanat ve spor kompleksleri yer alacak. Öğrencilerimiz başarılarını hem Yozgat halkına sergileyecek hem de kendilerini geliştirmiş olacak” dedi.

Her kesimi ilgilendiren projelerinin hazırda olduğunu belirten Taştan, Yozgat halkının kendisini başkan seçmesi halinde ne yaşayanın, ne de yaşamaya gelenlerin terk etmek istemeyecekleri bir Yozgat oluşturacaklarını ifade etti.

Haber: Ömer Faruk Ecevit

MUSTAFA GÖRKEM TAŞTAN’ A SORDUK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!