Muhtarlar, Vali Özkan’ı Ziyaret Ederek Hayırlı Olsun Diledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ın merkez ilçesine bağlı çeşitli köylerin muhtarları, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Merkez Kale Köyü Muhtarı Mustafa Çevik, Merkez Derbent Köyü Muhtarı Yılmaz Dursun, Akdağmadeni Okçulu Köyü Muhtarı Süleyman Karaman, Sorgun Çavuş Köyü Muhtarı Hacı Mehmet Çetin, Şefaatli Kabakini Köyü Muhtarı Nevzat Ünal ve Yerköy Yukarıelmahacılı Köyü Muhtarı Hüseyin Koç’un katıldığı ziyarette, Vali Özkan yeni görevi dolayısıyla tebriklerini ileten muhtarlara teşekkür etti.

Vali Özkan, muhtarlara yaptığı açıklamada, muhtarların demokrasinin en temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, “Muhtarlar köylerin ve mahallelerin idari amirleridir. Valinin ildeki görevi neyse, muhtarın da köydeki görevi odur. Hem devletin hem de halkın temsilcisidirler ve önemli bir görev üstlenirler. Muhtarlar, halkın ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çaba harcarlar. Muhtarlık kurumu yaklaşık bin yıldır süregelen köklü bir yapıdır. Halk tarafından kabul edilmiş ve benimsenmiş olan bu yapıyı devralmak ve onun yürüttüğü çalışmaları sürdürmek büyük bir önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar da ziyaret sırasında yaptıkları konuşmalarda, Vali Özkan’a yeni görevinde başarılar dilediler ve köylerinin ihtiyaçları konusundaki iş birliğini sürdürme arzularını dile getirdiler.

Muhtarlar tarafından gerçekleştirilen bu hayırlı olsun ziyareti, yerel yönetimlerin temsilcileri olan muhtarların ve valinin dayanışma içinde çalıştığına dair güzel bir örneği yansıttı. Haber Merkezi

Muhtarlar, Vali Özkan’ı Ziyaret Ederek Hayırlı Olsun Diledi
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!