Müdür Ünal, İşveren ve Sigortalıları Uyardı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürü Adnan Ünal, prim borçlarının son ödeme tarihinin 31 ağustos olduğunu söyleyerek işveren ve sigortalıları bilgilendirdi.

Müdür Ünal, Peşin ödeme seçeneği tercih edilerek yapılandırılan alacakların tamamının ilk taksit ödeme süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda, ilk taksit ödeme süresini izleyen ayın sonuna kadar geç ödeme zammıyla birlikte ödenmesinin gerektiğini söyledi.

Müdür Ünal konuşmasının devamında: “Taksitli ödeme seçeneği tercih edilip ilk taksit süresi içinde ödenmesi gereken tutarlar süresinde ödenmez veya eksik ödenirse, yapılandırılan tutarın tamamının ilk taksiti izleyen ayın sonuna kadar geç ödeme zammıyla birlikte ödenmesi şartıyla, 7440 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanılabileceği ifade edildi. Her iki durumda da yapılandırılan alacağa katsayı uygulanmayacak. Bu çerçevede, Kuruma olan borçlarını 7440 sayılı Kanuna göre peşin veya taksitli ödeme seçeneğiyle yapılandıranlardan, 03.08.2023 tarihine kadar ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyen veya eksik ödeyenlerin, bu tutarları 31.08.2023 tarihine kadar hesaplanan Yİ-ÜFE tutarının indirimsiz hali ve toplam tutara uygulanacak geç ödeme zammıyla birlikte ödemeleri durumunda katsayı uygulanmadan 7440 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanabilecekleri belirtildi. Taksitle ödeme seçeneğini tercih eden ancak birinci ve ikinci taksit ödeme yükümlülüklerini yerine getiremeyen işverenlerin/sigortalıların bu durumda ödeme yapabilmeleri için işyerlerinin/sigortalıların dosyalarının bağlı bulunduğu sosyal güvenlik il müdürlüklerine/sosyal güvenlik merkezlerine başvurarak ödeme planlarını değiştirmeleri gerektiği ifade edildi.” Şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Müdür Ünal, İşveren ve Sigortalıları Uyardı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!