‘’MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ, HAYIRLI UĞURLU OLSUN’’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HAK-İŞ Yozgat İl Başkanı Ferman Zararsız, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) yönelik düzenlemeye ilişkin olarak, “Mücadelemiz sonuç verdi, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Zararsız, EYT konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya ilişkin olarak, şunları söyledi:

‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından herhangi bir yaş şartına bağlanmadan çözümlenen EYT konusu toplumun tüm kesimlerini memnun etmiştir. Yapılan açıklamada özellikle taşerondan kadroya geçişte zorunlu emekli edilen işçilerle ilgili düzenlemenin kaldırılmış olması, hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir geçiş düzenlemesi yapılacağı müjdesi ise yıllardan beri Sendikamız ve Konfederasyonumuzun her platformda yaptığı çalışmaların, verilen çabaların değerlendirildiğini, dikkate alındığını göstermektedir.

8 Eylül 1999 öncesinde çalışma hayatına başlayan Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili yeni bir yaş şartının olmaması ve emeklilik haklarının iade edilmesi önemli bir sorunun çözümünü sağlamıştır. Sigortası 8 Eylül 1999 öncesinde başlayanlar için kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl görev süresini ve primlerini tamamlayanlar yaşa bakılmaksızın emekli edilecektir.

Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir düzenleme yapılarak, zorunlu emeklilik uygulamasından vazgeçilecek olması da önemli bir sorunu ortadan kaldırmıştır.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in baştan itibaren talep ettiği şekilde her iki konunun da çözüme kavuşması ve mücadelemizin başarıya ulaşmasının gururunu yaşıyoruz. Söz konusu düzenlemelerin hayırlı olmasını diliyoruz.

Bu manada başta Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin Genel başkanımız Sayın Mahmut Arslan ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.’’

‘’MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ, HAYIRLI UĞURLU OLSUN’’
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!