Misafirlerimiz Baş Tacımızdır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı depremden etkilenen öğrencilerin yoğun olarak kayıt yaptırdığı TOKİ Şehit Adem Cankurtaran İlk-Ortaokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Nuri Yeşilay’dan bilgi aldı. Öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Yazıcı, bu kapsamda İlimize gelen misafir öğrencilere Bakanlıkça gönderilen ders kitapları, kaynak kitaplar, kırtasiye malzemeleri ve diğer ihtiyaçların temin edildiğini, öğrenci ve velilere psikososyal destek sağlamak üzere İl geneli 14 ekibin kurulduğu ve 78 Rehber Öğretmenin görevlendirildiğini belirtti.

Oluşturulan ekibin ve rehber öğretmenlerin hem öğrenci hem de velilere psikososyal destek sağlamak üzere görev ifa ettiklerini belirten Yazıcı misafir öğrencilerin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlarının yapılarak özellikle sınava girecek öğrencilerin akademik gelişimlerine de destek sağlandığını ifade etti.

Bugün itibariyle 716 öğrencinin okullara nakil işlemlerinin yapıldığını belirten Yazıcı,  nakil yapılan ve gelecek olan öğrencilere velilere her türlü desteğin verildiğini ve bundan sonra da verileceğini belirterek tüm millete geçmiş olsun dileklerini iletti.

Misafirlerimiz Baş Tacımızdır
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!