MİLLET İTTİFAKI YOZGAT’I SALLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Yozgat’ta sevenleriyle buluştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Yozgat Açık Hava Toplantısı’nda sevenleriyle bir araya geldi. Büyük coşkuyla karşılanan Meral Akşener kazanacağız sloganıyla konuşmasına başladı. Halkın aynı tepkiyle karşılık verdiği mitingde heyecan durmadı. Herkese laf söylediler diyen Meral Akşener; ‘‘Birinci turda kazanacağız. Sebebini söyleyeyim, ben siyasi bir ailenin kızıyım. Aynı zamanda 30 yıllık aktif siyasi hayatım ve 50 yıllık bir siyasi hafızam var. Fakat şimdiye kadar böyle rezil bir dilin kullanıldığı bir zamanı görmedim. Kadınlara sürtük gibi hakaretler, çiftçilere nankör, şükürsüz dendi. Laf söylenmedik kişi kalmadı ve sıra bize geldi. Bana PKK’lı diyorlar ama aynı adamlar Diyabakır’da bana faili meçhulcü diyor. Ben faili meçhulcüysem PKK’lı olamam, PKK’lıysam faili meçhulcü olamam’’ ifadelerini kullandı.

‘‘KAFA ADDAYA GİTMİŞ’’

Asayişten sorumlu bir abi var biliyorsunuz… Aklını bazı şeylerle bozmuş durumda. Neymiş biz kazanırsak erkek erkeğe ilişki, erkek hayvan evliliği gibi şeyler serbest kalacakmış. Bu gerçekten kafanın addaya gittiği bir durumdur. Bunların psikolojik tedaviye ihtiyacı var. Bunların cezai ehliyeti kalmamış.  Bu ülkede ağır iftiralar atıldı ve seçmeninin vicdanına dokunuldu.  Çünkü çok çalıştığın halde hakkın olan işe girememişsin.  Bunların konuşulmaması için yapılıyor. Bunlar konuşuluyor ve siz çırak çıkıyorsunuz. Bu nedenle atılan iftiralarla alay edeceksiniz, umursamayacaksınız. Pazar günü anneler günü ve aynı gün seçime gideceğiz. Bende anneyim ve bir anne olarak o gün sizlerden oy istiyorum. 15 Mayıs’ta 100 bin öğretmen atayacağız. Tüm köylere bir öğretmen, bir veteriner tekniker ve bir ziraat mühendisi atayacağız. Aynı zamanda çiftçi için mazotta, elektrikte, gübrede indirim uygulayacağız. Yozgat’ın şeker fabrikasını kapatıp, sattılar. Bizler onu yeniden tanzim edip, istihdam yaratacağız’’ dedi.

‘‘HESAP SORULACAK’’

Meral Akşener’in konuşmasının devam ettiği esnada miting alanından yükselen Sinan Ateş tezahüratlarının ardından Meral Akşener; ‘‘Başkentin orta yerinde gencecik bir akademisyen katledildi. Azmettiricilerini ve katillerini herkes biliyor ama hiçbiri yakalanmadı. Bengisu ve Banu’nun babaları katledildi. 14 Mayıs’a gelmemiz ile birlikte bende başbakan olacağım ve 15 Mayıs’ta katiller, azmettiriciler hukuka teslim edilecek ve hesap sorulacak, merakınız olmasın. Aynı zamandaSuriyeliler 2 sene içinde derhal gidecek. Hayatınızı kaydırdılar gençler. Dünyanın en iyi nohut ve mercimeği burada yetişiyor ama dışarıdan alıyoruz. Onlar zengin, Yozgatlı fakir. Biz bunu bitireceğiz. Sizin helal oylarınızla ve halkın takdiri ile Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacak ve Erdoğan’da emekli edilecek’’ ifadelerini kullandı.

‘‘TERÖRİSTLERİN YOZGAT’A GÜCÜ YETMEZ’’

Meral Akşener ile birlikte mitinge katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; ‘‘Merhaba, Yozgat Bozok yaylasının yiğitleri hoş geldiniz, sizlere başkentlilerin selamını getirdim. 14 Mayıs seçimlerinde milletimiz iradesini sandığa yansıtacak. Öncelikle bu seçimlerin Yozgat’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiye kadar çok seçim yapıldı, seçilen başa geldi. Şimdi garip duyumlar alıyoruz. Milletin iradesine karşı gelmek olmaz. Herkesin oyu azizdir. Nereye oy verirse versin. İnsanlar farklı farklı düşünebilir. Herkes bir tercih yapacak ve buna hepimiz saygı duyacağız. Şimdi öyle bir döneme girdik ki anlam veremiyoruz. Belli ki oylar 1. turda bitecek. 65 milyon seçmen var. Bunların 50 milyonu oy kullansa ve birbirine yakın sonuçları çıkarsa kendilerine oy vermeyenleri terör ile suçlayacaklar, bu neyin nesi. Teröristin ayakkabı numarasına kadar biliyoruz diyorsunuz, propaganda olarak kullanıyorsunuz. O teröristlerin Yozgat’a gücü yetmez. Anketlerde sıkışınca iftira ve nefret siyaseti gün yüzüne çıktı. 2019 seçimlerinde benim için işçileri çıkaracak, yardımı kesecek dediler ama Ankara halkı onları dinlemedi. Rakibim çıktı Mansur Yavaş seçilirse PKK’lılar işe başlayacak dedi. Şimdi soruyorum nerede PKK’lılar? Devletin bekası tehlikede dediler. Tehlike dediğin andımızı yasaklayan, ne mutlu Türküm yazısını, T.C tabelalarını sökenler. Ancak biz göreve geldiğimiz ilk gün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin duvarlarına çaktık. Ankara halkı bunları dinlemedi. Millet İttifakı’nın belediyeleri işe başladı ve asla ayrım yapılmadı. Ekmek kuyrukları, et kuyrukları var Türkiye’de ve siz bu pahalılığın önüne geçemiyorsunuz.  Ama benim bildiğim iyi bir Müslüman’ın ağzından bal damlar, nefret kusmaz, hakaret etmez. Baktığınız zaman sürekli ağızlarından hakaretler düşmüyor. Şimdide tehdide başladılar ama halkın iradesinin karşısında hiç kimse duramaz! Gençlerin ümidi kalmadı. Çünkü okurken girecekleri işe girecek olan insanların belli olduğunun farkındalar. Bu insanlara cennet vadettiniz ama cehennem yaşatıyorsunuz. Gençlerimiz, diğer ülkenin gençleri gibi araba, telefon, tatil, yurt dışı hayali kurabilirler. 14 Mayıs’ta İnşallah Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 1. turda seçiyoruz. İnşallah onu Atatürk koltuğuna oturtuyoruz. Her şey çok güzel olacak’’ dedi.

‘‘YOZGATLI BİZİ TANIR’’

15 Mayıs’ta yeni bir Yozgat’ta görüşmek istediğini belirten Lütfullah Kayalar; ‘‘Analarım, bacılarım, kardeşlerim, dostlarım bu güzel günde sizleri selamların en güzeli olan Allah’ın selamıyla selamlıyorum.  Yeniden Yozgat için duran hizmetlerin, alınan hizmetlerin,  Yozgat’a katılmayan hizmetlerin yapılabilmesi için bir yola çıkıyoruz. Yozgat’ın 600 köyünde, 14 ilçesinde, belediyelerinde bizi tanırlar ama nasıl tanırlar? Siyasetçi olarak değil, insanları siyaset anlayışları ile bölenler olarak, birbirlerine karşı ayrıma tabi tutanlardan değil, köyün yolundan tanırlar, toprak mahsulleri ofislerinden tanırlar, ofislerin başında Yozgatlının hakkını koruyan Tarım Bakanı’nı görerek, hükümetine güvenerek, devletine güvenerek yeni hekimlerini yapan çiftçimiz bizi tanır. Barajı Yozgat Paşaköy, Yerköy, Yerköy’den aşağı Şefaatli’nin bir kısmı ve bütün topraklarımız sulanıyor. Aynı şekilde Süreyya Bey Barajı temelini attık. Yaptık ama sulaması yapılmadı. Şimdi sulamasını yapmak üzere geleceğiz. 21 senedir 1 metrelik sulama kanalları yapılmadı. Dün Sorgun’da şeker fabrikasına gittim, fabrikayı ziyaret ettim. O fabrikanın Sorgun ekonomisine katkısı 14-15 milyar liradır. Diğer yandan polis okulumuz var. Sadece onun bile Yozgat ekonomisine olan katkılarını esnaflarımız herhalde daha iyi hesap ederler. Burada iki hastane var. Birinde doktor yok, birinde de yok denecek kadar az. Bina yapıyorsun ama sağlığı unutma. İçindeki doktorlar Yozgat’ta durmuyorsa, mutlu değillerse bunların düşünülmesi lazım. Üniversitemiz oldu ama öğrenciler Yozgat’ın içine gelmiyor. Dolmuş muhabbeti bile çözülemedi. Siz oy verin biz iktidarı almasını biliriz. 15 Mayıs’ta yeni bir Yozgat’ta görüşmek dileğiyle’’ dedi.

HABER: Hüseyin Buğdaycı

MİLLET İTTİFAKI YOZGAT’I SALLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!