MİLLET İTTİFAKI: “KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı Yozgat İl Parti Başkanları, seçim çalışmaları kapsamında gazeteleri ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında seçim ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyarete gelen Yozgat Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Bulut; “Şu anda miting çalışmalarımız olmuyor. Az da olsa saha çalışmalarımız oluyor. Birebir çalışmalarımız ise kanaat önderleriyle ve sivil toplum kuruluşlarıyla oluyor. Basın mensuplarını teşekkür amaçlı ziyaret ediyoruz. Ahmet Büyüksoy tarafsız, yansız ve insanları birleştirici olduğu için de ona teşekkür etmeye geldik. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“ERDOĞAN’A OY VERENLER PİŞMAN”

Erdoğan’ın algı operasyonu yaptığını söyleyen Saadet Partisi Yozgat İl Başkanı Mehmet Demirel; “Millet İttifakı olarak saha çalışmalarımız devam ediyor. 6 il başkanımıza ve adaylarımıza programlar yapıldı. Yapılan program doğrultusunda herkes bir bölgede çalışmaya devam ediyor. Tam istediğimiz sonucu alamasak da Millet İttifakı olarak Yozgat’ta oyumuzu yükselttik. Bu yükseliş bizi sevindiriyor. Ancak şunu söyleyebilirim ikinci turda inşallah, yüksek miktarda oy farkıyla adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğimizi düşünüyorum. Kazanması da gerekiyor. 21 yıllık iktidar var. İyi de yaptıysa, kötü de yaptıysa teşekkür ederiz. Yeter artık bir değişim istiyor insanlar. Seçim zamanı kısa olduğu için kendimizi anlatamadık. Yoksa Yozgat’ımızın insanı ile konuştuğumuz zaman her iki tarafın da kaygısının vatan ve millet olduğunu gördük. Erdoğan’ın en iyi yaptığı şey algı operasyonu. Algıyı güzel yapıyor. Bu algıyla da terör, HDP, PKK, CHP sadece bunları söylüyor. Başka bir şey yok. Ekonomi konuşulmadı, devletin çöküşü konuşulmadı, eğitimin çöküşü konuşulmadı, sağlık çöktü konuşulmadı. Halkın şu anda içine düştüğü hiçbir konu konuşulmadı. Seçim bittikten sonra bunlar yeni yeni gündeme geliyor. Bugün millet biz yanlış yapmışız diyor. Erdoğan’a oy verenlerin içinde bile pişman olanlar çoğunlukta. İnşallah ikinci turu Millet İttifakı olarak alacağız. Aldığımız zaman da Millet İttifakı bir kişinin adıyla olmayacak. Ortak mutabakat anlaşması var. 6 lider kendi fikirlerini bir tarafa bırakarak, 9 başlık altında, 2400 madde üzerinde ortak mutabakata vardı. Bu konuda milletimizin ve Yozgatlının sağduyulu olacağına ve ikinci turda galip geleceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ TUR BİR SEÇİM DEĞİL, REFERANDUM”

Tek adam rejiminin bitmesi gerektiğini söyleyen Gelecek Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Ali Polat sözlerine şu ifadelerle son verdi; “Yozgat’ta seçimler gayet iyi geçti. Seçimlerde istediğimizi alamadık ama Yozgat’ta hilenin olduğunu zannetmiyorum. Güzel bir seçim oldu. Millet İttifakı olarak başardık. İktidara bir seçim kaybettirdik. Biz kazanamadık ama onlara da kazandırtmadık.  Biz ikinci turu Cumhurbaşkanlığı seçimi olarak değerlendirmiyoruz, referandum olarak görüyoruz. Çünkü tek adam rejimini istemeyen halkın bunu iyi değerlendirmesi lazım. Bunun için Yozgat halkının oylarını bekliyoruz. İkinci tur için umutluyuz. Hile konusuna tekrar dönecek olursak Türkiye’de örnekleri var. Bağımsız bir milletvekili adayının kendi oyu çıkmadı. Bizim burada da bağımsız bir aday olsaydı, kendine oy verip çıkmasaydı, bu adamın oyu çalındı derdik. Şuan Yozgat için öyle bir durumun olduğunu söyleyemem. Yozgat’ta güzel oy aldık. Millet İttifakı olarak, hep birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de elimizden geleni yapacağız.”

Haber: Hüseyin Buğdaycı

MİLLET İTTİFAKI: “KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!