MHP’DE MİTİNG HAZIRLIĞI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta içinde Ak partinin Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Yozgat mitingi günlerce konuşulup tartışılmıştı. Yaşlısı, genci, kadını, çocuğu binlerce insanın katıldığı mitingde, dinmeyen kar yağışına rağmen coşku fazlasıyla büyüktü.

Gözlemlenen coşkunun, yeterli düzeyde olan katılımın etkisine rağmen, çoğunluk taşıyan olumlu görüşlerin aksine, yapılan mitingden ciddi anlamda rahatsızlık duyan ve şikâyetlerini dile getiren vatandaşlarda olmuştu.

Yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle, Ak partinin düzenlemiş olduğu mitinge, esnaf ve tüccarın iş yerlerine ve bankalara rahatlıkla gidemedikleri yönünde şikâyetler gelmişti. Bu şikâyetlerin yanı sıra, Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında büyük bir çekişme yaşanacağını ve Belediyeyi tekrar alma hesabı içerisinde olan Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının da farklı söylemlerle, yapılan mitingden memnun olmadıklarını duymuştuk.

Hatta Milliyetçi Hareket Partisinin bugün düzenlenecek olan mitingi için, günler öncesinden, Ak Partinin düzenlemiş olduğu mitingden daha etkin bir düzeyde olacağı savunuluyordu. Bu bağlamda Milliyetçi Hareket Partisinin bugün yapılacak olan mitingi, Ak parti ile büyük bir yarış içerisinde olduğu yönünde yapılan değerlendirmelerin ve belediyeyi tekrar alma girişimlerinin olumlu ya da olumsuz yöndeki tüm etkilerini gözler önüne serme imkânı sağlamış olacaktır.

Ak Parti lideri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Yozgatlıların göstermiş oldukları ilgi ve alaka yağışlı havaya rağmen yeterli düzeydeydi.

Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Devlet Bahçeli’yi Yozgatlıların nasıl ve hangi şekilde karşılayacakları ise şimdilik merak konusu…
Bekleyip, göreceğiz…
Yarın ki köşemde Milliyetçi Hareket Partisinin düzenleyeceği, mitingin getirilerini ve götürülerini sizlerle paylaşma imkânına sahip olacağım inşallah…
Tıpkı Ak Partinin düzenlediği mitingde olduğu gibi yağış olsa dahi bir gözlemci, gazeteci olarak, Milliyetçi Hareket Partisinin mitingine de katılacağım.
Bu miting, Milliyetçi Hareket Partisinin, 29 Mart Yerel seçimlerinde sandığa yansıyacak olan oylarının bir anlamda göstergesi olacak.
Netice olarak Milliyetçi Hareket Partisi günler öncesinden seçim otobüslerini yola çıkardı. Miting hazırlıklarına başladı…
Genel Başkanı ağırlamak üzere her türlü önlemler alındı…
Katılımın çoğunlukta olması için her türlü çalışmalar yapıldı.
Cumhuriyet meydanı bayraklarla, görsel afişlerle, pankartlarla süslendi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün saat 12.00’de Yozgat halkına hitap edecek…
Neler söyleyecek…
Yozgat halkıyla neler paylaşacak…
Partisinin oy potansiyelini hangi derecede yükseltebilecek…
Tüm bu etkileri en iyi şekilde bir gazeteci kimliği ile gözlemleyerek sizlerle paylaşma imkânına sahip olacağız. 29 Mart yerel seçimlerinde çoğunluk olarak, parti arasında yaşanan çekişmenin, yapmış olduğu faaliyetlerle, düzenlemiş olduğu mitinglerle artılarını ve eksilerini, seçime az bir zaman kalmasına rağmen, gün gün paylaşmaya devam edeceğiz.

MHP’DE MİTİNG HAZIRLIĞI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!