MESAİ DIŞI POLİKLİNİK HİZMETİNE BÜYÜK İLGİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Şehir Hastanesi, randevu ve sıra bulmada sıkıntısı yaşayan, mesai saatleri içerisinde gelemeyen hastalara mesai dışında hizmet vermek amacıyla ‘mesai dışı poliklinik’ uygulamasını hayata geçirdi. Uygulama ile hastane içerisinde yaşanan yığılmanın hafifletilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Yozgat Şehir Hastanesi, vatandaşların sağlık hizmetine daha kolay ulaşabilmesi için yeni bir uygulamayı devreye soktu. Hastanede ‘mesai dışı poliklinik’ uygulaması ile Çarşamba günleri saat 17.00-19.00 arasında vatandaşlara Kulak Burun Boğaz (KBB), göz, kardiyoloji, psikiyatri, üroloji, göğüs ve dâhiliye polikliniklerinde sağlık hizmeti sunulmaya başlandı. Uygulama ile hastanede randevu alma sıkıntısı yaşanan polikliniklerde haftada bir gün mesai dışında da hasta muayenesi yapılabiliyor.

HASTA YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK VE MESAİ SAATLERİNDE GELEMEYENLERE HİZMET VERMEK AMAÇLANIYOR

Uygulamanın amacının sıkıntı çekilen, özellikle hasta yoğunluğunun olduğu bölümlerde hem hasta yoğunluğunu azaltmak hem de mesai saatlerinde gelemeyen hastalara mesai dışında da hizmet verebilmek olduğunu belirten Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Kozan, “Bizim geçen hafta itibariyle her bölümde her bir hekimimize yaklaşık 40 ila 50 arasında bir hasta sayısı gelmekte. Bunu daha çeşitlendireceğiz, ortopedi, endokrin gibi bölümlerimizi de katmayı planlıyoruz” dedi.

Kozan, uygulamaya geçen hafta itibariyle başladıklarını belirterek, “Şu an itibariyle gözcü üç hekimimiz hizmet vermekte. KBB aynı şekilde üç hekimimiz. Kardiyoloji, Psikiyatri, Üroloji, Dâhiliye bölümlerinde ve aynı zamanda göğüs hastalıkları bölümünde hizmet vermekteyiz” diye konuştu.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Uygulamaya ilginin yoğun olduğunu ve vatandaşların memnuniyetinin yüksek olduğunu ifade eden Kozan, “Kendim de poliklinik yapmaktayım ve poliklinikte de hastalarımız bu tür bu hizmetten çok memnunlar. Geliştirilebilir olması bizim için uygun. İç Anadolu’da ve Türkiye’de de ilk şehir hastanesi olması ve ilklerin hastanesi olması adına bu hizmette ilkleri olmaya devam edeceğiz. Şu an haftada bir gün başladık. Daha da arttıracağız nasip olursa. Çarşamba olarak belirledik. 17.00 ile 19.00 arasını belirledik. Bunu psikiyatri uzmanımız her gün yapıyor. Her gün 17.00-19.00 arasında yapıyor. Hekimlerimizin özel çalışmasına bağlı bir hizmet. Bunu hekimlerimizle de istişare edip daha da arttıracağız” şeklinde konuştu.

Hastaneye muayene olmak için gelen hastalardan Mehmet Akif Altan da uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çok memnunuz. Şehir hastanemizde özellikle farklı zaman diliminde hocalarımızın bizi muayene etmelerinden çok memnunuz. Bunu diğer günlere de yayılmasını da isteriz. Çok güzel sıramızı alabiliyoruz. Zaman dilimlerinde zorlanıyorduk ama böyle olunca biraz daha kolaylıklar oldu” dedi.

MESAİ DIŞI POLİKLİNİK HİZMETİNE BÜYÜK İLGİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!