MERHABA YOZGAT

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4 Temmuz Merhaba Yozgat Gazetemizin doğum günüdür. 14 yıl önce yola çıkarken ‘Konuşmak ihtiyaç, yazmak sanattır.’ dedikten sonra ilk sloganımız Merhaba Yozgat oldu. İkinci söylemimiz;  Bir fidan dikiyoruz yürek toprağına. Vira Bismillah”tı.

 2000’li yıllarda Yozgat Medya Sektöründe iyi  bir yerdeydi. Vasıflı 3 gazete günlük olarak çıkıyor, ayrıca  2 yerel televizyonda yayın yapıyordu.

Arkalarında güçlü bir ekonomik destek vardı. Yozgat’ın siyaset nabzı buralarda atıyordu. Yerel haber programları yapılıyor, siyaset kulvarı peş peşe bu ekranlarda ve yerel gazetelerde okuyucu ve izleyenleriyle buluşuyordu.

Canlı yayınlar yapılıyor, Yozgat’ın tarihi, kültürü, geçmişi, geleceği, örf ve gelenekleri ilmek ilmek işleniyordu. Her iki yerel TV  bazı sebeplerle yayın hayatlarına son verirken, yerel gazeteler daha da rağbet görmeye başladı.

Yozgat’ın 4. Yerel Gazetesini İletişim Fakültesi oğlum Muhammed Recayi  Büyüksoy büyük bir özveriyle kurmak istedi. Bu süreçte elbette zorluklarımız oldu. Mevcut 3 vasıflı Gazete sahipleri ‘4. Bir Gazetenin yayın hayatına başlamasına müsaade etmeyiz dediler.’

Hatta o gün hiç unutmuyorum. ‘Vuslata az kaldı’ diye manşetler bile atılmıştı. Bendenizi kastederek ‘Müteahhitten gazeteci olmaz’ bile demişlerdi. Sabrettik. Azimle önümüze baktık. İşimizle meşgul olduk, özveriyle çalıştık. Merhaba Gazetemiz bünyesinde birçok yenilikleri de beraberinde getirdi. Çift renkli matbaa makinasını ilk defa Yozgat’ a getirdik.

Bundan sonra rekabet içinde başka meslektaşlarımızda harekete geçtiler. Onlarda yeni makinalar aldılar. Herkes ekmeği için, daha iyi bir gazete çıkartma gayretindeyken 5. ve 6. Gazetelerde yayın hayatına başladılar. Yozgat’ta Merhaba Gazetesi dikilen fidanı büyütmeye başladı. Okuyucularımızla birlikte kucaklaşıp sevdamız olan Yozgat’ta farklı bir bakış açısı  getirmenin gayretinde olduk.

‘Konuşmak İhtiyaç, Yazmak Sanattır.’ diyerek konuşarak, yazarak 14. Yılı geride bırakarak 15. Yıla Merhaba dedik. Ne için bir gazete çıkarıyoruz, temel ilkelerimiz ne olacak? Soruları doğrultusunda konularını zamanla sizinle paylaştık.

Merhaba Gazetemiz ilk yayın hayatına başladığı günden bu güne kadar tüm yayınlarında mutedil bir dil kullandı. Kaba ve kırıcı bir biçimde hiçbir zümre, sınıf, meşrep ve yandaşlığı ya da karşıtlığı yapmadı. ‘Yapıcı, ıslah ve imar edici bir yapıya sahip oldu.’

Ana temamız ehliyet ve liyakattir. Gazetemiz yayınlarında özel ve tüzel kişilerin hak ve hukukuna yönelik iftira, karalama, tahkir ve tezyife hiçbir durumda yer vermeyecektir.

Merhaba Yozgat Gazetesi dün olduğu gibi bugünden sonra da doğru, güvenilir, objektif yayıncılık ilkeli ve dürüst haber anlayışı ile Yozgat insanının saygı ve beğenisini kazanarak herkese uzanan bir el, tutunacak bir dal olacaktır.

14 Yıl boyunca evlerinize, iş yerlerinize ulaştırmaya çalıştığımız Merhaba Yozgat Gazetemizin elbette hata ve kusurları olmuştur. Sürçülisan etmişsek affola. Bu güne kadar Gazetemizin mutfağında her kimler çalışmışsa yada çalışıyorsa hepsini kucaklıyor, alınlarından öpüyorum. Daha nice yıllara diyorum.

Vesselam. 4 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ

MERHABA YOZGAT
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!