MERHABA YOZGAT

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

  Bugün 4 Temmuz 2008 Cuma, aynı zamanda üç ayların başlangıcı olan mübarek bir gündür… ‘Merhaba’  Yozgat gazetemiz yayın hayatına günlük olarak başlıyor. Gazetemiz milletimize, devletimize, Yozgat’ımıza ve camiamıza hayırlar getirsin inşallah.

 Merhaba Gazetemiz;  elinizde, evinizde, işyerinizde, sizin ve bizim aynamız olacaktır. Oda ne demektir? Aynanın karşısına geçip aynadakine gülümserseniz, aynadaki de size gülümser. Aynadakine kaş çatarsınız, aynadaki de size kaş çatar. Ona sırt dönersiniz oda size sırt döner. Aynadakinin yüzünde bir leke görürseniz elinize bir bez alıp günlerce silseniz, temizleyemezsiniz. Ama o bezle kendi yüzünüzü temizlerseniz aynadakinin yüzü de temizlenir.

“Cam” ile “sır”ın birleşmesinden ayna meydana geldiği gibi, can ile tenin birleşmesinden de insan meydana geliyor. Onun için Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadisinde; “Mümin Müminin aynasıdır” buyurmuştur. Gönül aynası bazen kişinin kendine ayna olur.

 Merhaba Yozgat, bizim aynamız olacaktır. O halde biz hem aynayı hem de aynaya bakanı temiz tutalım. Devlette bir milletin aynası değil midir? Yönetim biçimi ne olursa olsun milletin düşüncesini, düşüncesizliğini, yiğitliğini veya korkaklığını yansıtır.

Demokraside halk, eliyle verdiği oy ile bağlılığını yansıtır. Krallıklarda ise kılıcını çeken bir kişiye bin kişi boyunlarını eğerek itaatlerini yansıtırlar. Her iki halde de halkın devlet ve bağımlılık anlayışlarının devlete yansımasıdır. Halkta devletin aynasıdır. Halkta görülen iyi hasletler onun sisteminin ve o sistemin uygulanmasının güzelliğindendir. Toplumda görülen soygun, vurgun, hırsızlık, anarşi, terör, yalan, iftira gibi marazlar ise sistemin uygulanışının kötülüğündendir.

 Biz yayın ha yatımıza başlarken gönül aynası olmaya talibiz. Devlet ve millet fertleri birbirine bakmalı biri diğerindeki kötülüğü yok etmek için kendisindeki kötülüğü yok etmelidir. Bugünden sonra Allah izin verirse TESPİT köşesinde günlük yazılarımızla huzurlarınızda yazmaya, dertleşmeye, halleşmeye çalışacağız. Bugünlük sözümü bitirirken “Bir kimse kendi hata ve kusurunu araştıracak olsa başkasının yüzüne bakacak mecali, kalmaz” diyorum.

VESSELAM…

04.07.2008

MERHABA YOZGAT
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!