“Memura verilen zam ZULMÜN adıdır”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş memur maaşlarına yapılan zam zulmün adıdır dedi. Memura, zulüm gibi zammı onaylayan Hakem yetkinin kararını sert sözlerle eleştirdi.

Aydoğmuş: “Yaşanan ekonomik sıkıntılar karşısında memur ve emekli zulme uğrarken seçimlerde bir sürü vaatlerle iktidara gelen Erdoğan Hükümeti ve Cumhur İttifakı memura,işçiye, emekliye, çiftciye ve esnafa  zulmetmeye devam ediyor. Hakem kararı, VARA gitmelidir. Aksi halde ikdidar kırmızı kartı görecektir. Memur ve emekli maaşlarına yapılanacak zam görüşülmesi sonrasında hakem heyeti aldığı kararla memuru 5 sıfır geride bırakmış ikdidarı galip getirmiştir. Verilen bu karar VARA gidilerek kontrol edilmelidir. Aksi halde yaklaşan yerel seçimde Memur ve emekli sandıkta kırmızı kart gösterecektir.” dedi.

Herkesin perişan olduğunu söyleyen Aydomuş: “Evet; Erdoğan Hükümeti ve Cumhur İttifakı seçimlerde verdiği hiç bir vaadi seçim sonrasında yerine getirmemiştir. İkdidar memura, işçiye, emekliye, çiftciye ve esnafa zulmetmeye devam diyor. Memur geçinemiyor, emekli perişan çiftçin ürünü elinde kaldı bir ekmek fiyatına bir kilo buğdayı satamıyor, esnaf faiş vergiler altında eziliyor, krediye ulaşamıyor,çekini senedini kredi kartını ödeyemez hale geldi. Bankalar kredi isteyen vatandaşa cüzzamlıgibi davranıyor. Yaklaşan eğitim masrafları ve yaklaşan kış ayı memuru ,işçiyi ,emekliyi, çiftçiyi ve esnafı kara kara düşündürüyor. Ama Erdoğan Hükmeti ve Cumhur İttifakı üyelerinin umrunda değil. Onlar hala sarayda yaşıyor, yandaşları 5 ,10 maaş almaya devam ediyorlar.”

Çiftçiyi öldürüp esnafı yok etmeyin diye seslenen Aydoğmuş: “Kiralık evler 10 bini TL yi geçmiş, vatandaş Üniversiteyi kazanan çocuğuna kiralık ev bulamıyor. Çocukların okul kıyafetleri 1000 TL nin üzerinde. Çantası ,ayakkabısı ,kalemi ,defteri derken vatandaş kara kara düşünüyor. Üzerine birde servis ücreti eklenince işin içinden çıkamıyor. Peki Erdoğan Hükümeti ve Cumhur İttifakı neyapıyor dersiniz? Ben söyleyim; 400 bin EUR karşılığında  yabancıya üç ayda vatandaşlık veriyoruz diye Arap TV lerine röportaj veriyorlar. Yanlış duymadınız, yani vatanı satıyorlar, farkındamısınız? Peki bu kötü gidişin sorumlusu kim? Sorumlusu milletmidir? Neden acısını memurdan emekliden işçiden çiftçiden esnaftan çıkartıyorsunuz?
Sizler 5 maaş 10 maaş alırken, özel yaşantınızdan ödün vermezken bu necip millet neden ekonomik zulüm görüyor? Çiftci mahsulünü yok pahasına vermek zorunda kalıyor. Memur , işçi , emekli, çiftçi  evine boynu bükük gidiyor. Esnaf ne yapacağını bilemez durumda krediye nasıl ulaşabilirim diye düşünürken, Sizin inancınız, intikatınız ,imanınız nerde kaldı.? Bumudur insanlık? bumudur vijdan ? bumudur ahlak.?
Beyler kendinizi gelin gerçeği görün, hiç birşey saraydan göründüğü gibi değil.
Buradan ülkeyi yönetenlere ve ortaklarına sesleniyorum, artık yeter kendinize gelin, Memura Emekliye adam gibi zam verin. Çiftçinin ürününü öldürmeyin, esnafı yok etmeyin.”

Haber Merkezi

“Memura verilen zam ZULMÜN adıdır”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!