Memleket Partisi Genel Başkanı İnce 4 günde 100 bin imza topladı

featured
CHP'Lİ MUHARREM İNCE, BEŞTEPE'YE GİTTİ İDDİALARINA CEVAP VERDİ (FATİH ÇAPKIN - SERKAN AKKUŞ/YALOVA-İHA) CHP'li Muharrem İnce, "Beştepe'ye gitti" iddialarının komplo olduğunu belirterek, "Dedikoduyu kim çıkarıyor. Dedikodu AK Parti Genel Merkezinden mi, CHP Genel Merkezinden mi çıkıyor? Bu, CHP Genel Merkezinden çıkmıştır" dedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adayı olabilmek için gerekli olan 100 bin imzaya 4 gün sonra ulaştı. Bu sonuçla İnce, 100 bin imzaya ulaşan ilk isim oldu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuran 11 kişi için imza toplama sürecinin dört gün önce resmen başlamışının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kampanyanın dördüncü gününde 11 aday arasından 100 bine ulaşan ilk isim oldu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan 69 bin 151 imza ile listede ikinci sırada yerini alırken, Ata İttifakı Adayı Sinan Oğan ise 58 bin 45 imza ile üçüncü sırada yerini aldı.
YSK’dan alınan bilgiye göre adayların topladığı oylar ise şu şekilde:
Muharrem İnce: 100 bin 117
Muhammed Ali Fatih Erbakan: 69 bin 151
Sinan Oğan: 58 bin 45
Doğu Perinçek: 19 bin 667
Yakup Türkal: 2 bin 392
Erkan Trükten: Bin 511
Tevfik Ahmet Özal: bin 1
İrfan Uzun: 663
Halil Murat Ünver: 360
Hilmi Özden: 325
Davut Turan:99
Cumhurbaşkanlığı için 100 bin imza toplayan Fatih Erbakan’ın liderliğini yaptığı Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na katılırken, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise cumhurbaşkanı adaylığı sürecini sonlandırdığını açıklamıştı.

Ayrıca, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığı kabul edilen isimlerin imza toplama süreci ise 27 Mart Pazartesi günü saat 20.00’ye kadar devam edecek.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce 4 günde 100 bin imza topladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!