MECLİS BAŞKANI YOZGATLI OLMALI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz pazar günü yapılan genel seçimler neticesinde Yozgatlı kimliğiyle 14 sayın vekil parlamentoya girmeyi başardılar.

TUIK verilerine göre; Yozgat’ta ikamet eden kişilerin sayısı, 418 bin 442 iken il dışında, farklı illerde yaşayanların sayıları ise, 1 milyon 148 bin 908 kişi olarak belirtiliyor.

Yozgat’ta yaşayan insanların neredeyse 3 kat fazlası Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşıyorlar.

Toplam sayıları da 1 milyonun üzerindedir. Ekonomik ve sosyal nedenlerle göç vermiş iş, aş kaygısıyla yorganını simit yaparak, doğup, büyüdüğü köyünden, kentinden farklı illere göç etmişler. Şimdi de o illerde ikamet ediyorlar.

Kaderin cilvesine bakın ki ! Yozgat bugün 4 Milletvekili çıkarırken, Türkiye’nin değişik illerinden 10 Milletvekili daha parlamentoya giriyor. Böylece Türkiye genelinde 14 Yozgatlı vekil görev üstlenmiş olacak.

Ak Parti’den 5 vekil: Fuat Oktay, Bekir Bozdağ, Abdülkadir Akgül, Süleyman Şahan, Yücel Arzen Hacıoğulları.

MHP’den 6 vekil: İbrahim Ethem Sedef, Feti Yıldız, Sadir Durmaz, Ahmet Erbaş, Baki Ersoy, Abdurrahman Başkan.

İYİ Parti’den 3 vekil: Lutfullah Kayalar, Adnan Beker, Kürşad Zorlu oldular.

Bu seçilen Milletvekillerinin her birinin Türk siyasetine yol gösterecek, yön verecek, ülkemize ve milletimize bilgi birikimleriyle, ehliyet ve liyakatleriyle hizmet edeceklerinden hiç şüphem yoktur. Bu köşeden kendilerini tebrik ediyor, hayırlı hizmetler yapmalarını diliyorum.

Gönlümden geçeni siz kıymetli okurlarımla paylaşmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı yardımcımız Fuat Oktay Bey’in Meclis Başkanlığı koltuğuna layık olduğunu, yine aynı şekilde mevcut Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da bu koltuğun hakkını vereceğine inananlardanım.

Her ikisi de kabulümüzdür. Hangisi ipi göğüslerse yerinde olacaktır.

Doğrusu gönlümden bir Yozgatlı olarak böyle geçiyor.

Haydi Beyler! Meclis Başkanlığı 2.kez Yozgat’ın yetiştirdiği yiğit evlatlarından biri olsun diyorum Vesselam.

MECLİS BAŞKANI YOZGATLI OLMALI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. başbakan yardımcısı yozgatlıydı da ne oldu? adalet bakanı yozgatlıydı da ne oldu? devlet bakanı yozgatlıydı da ne oldu? enerji bakanı yozgatlıydı da ne oldu? cumhurbaşkanı yardımcısı yozgatlıydı da ne oldu? tbmm başkanı yozgatlıydı da ne oldu?

    şimdi meclis başkanının yozgatlı olmasının bize ne faydası olacak?

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!