MASA VE SANDALYE İHTİYACI KARŞILANMAYACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, sosyal medya hesabı üzerinden plastik masa ve sandalye ihtiyaçlarının giderilmesine son verildiğini açıkladı.

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, sosyal medya hesabı üzerinden Çayıralan Belediyesi’ne ait 970 adet plastik sandalye ve 70 adet civarında plastik masa olduğunu duyurdu. Halka bilgilendirme amacıyla yaptığı paylaşımda Codar; “ Çayıralan Belediyesinin demirbaşında kayıtlı 970 adet plastik sandalye 70 civarında plastik masası mevcuttu. Sandalye ve masalar vatandaşın talebi doğrultusunda düğün, nişan, yemekli toplantılara ücretsiz veriliyor, ücret talep etmekte mümkün değildi, masa ve sandalye talep edenden ücret talep edildiğinde küskünlük, dargınlıklar veya ötekileştirmeler oluşuyordu. Ücretsiz halkımızın ihtiyacına binaen verilen masa ve sandalyeler için götürecek aracım yok, yükleyecek adamım yok deniyor yine belediyenin üzerine vazife olmayan bir işten dolayı masa ve sandalyeleri görevlilerimiz belediye aracına yükleyip şahsın evine veya düğün yapacağı yere bırakılıyor. Düğün bittiği günden sonra belediye görevlilerimiz gidip oradan malzemeleri alacak durum yoksa vatandaş getirmiyor, birde telefon açıp, “ Ya 5 gün oldu gelin artık şu malzemelerinizi götürün “ diye serzenişte bulunuyor. Görevlilerimiz masa ve sandalyeleri almaya vardığında en az 15-20 tanesi kırılmış, 15-20 tanesi de kayıp olmuş, düğün sahibine hesabı sorulduğunda” bırakın kayıp ve kırık olanların ücretini talep etmeyi” niye bana hesap soruyorsun diye serzenişler hatta kırgınlıklar oluşuyordu. Şu anda sandalye sayısı 400, masalar ise hiç kalmadı, hepsi ya kırıldı ya da kayboldu. Yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı belediyemiz hem maddi zarara uğruyor, hem de görevimiz olmayan bir hizmetten dolayı vatandaş ile sıkıntı yaşamaktayız. 26.06.2023 tarihinde belediyemize ait açık hava düğün salonu ihale yoluyla kiraya verileceğinden bahse konu sandalyeler açık hava düğün salonunu ihale yoluyla kiralayacak şahıslara demirbaş malzeme olarak devir edilecektir. Belediyemiz düğünlere masa sandalye ihtiyacını karşılama işini tamamen sonlandırmış olup, sadece 50 adet sandalye bırakılarak bunlarda sadece cenaze taziye evlerinden talep olduğunda verilecektir. Sandalyelerimizi demirbaş olarak vereceğimiz işletme sahipleri cüzi ücret karşılığı kiraya vereceklerdir. Halkımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerini kullandı.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

MASA VE SANDALYE İHTİYACI KARŞILANMAYACAK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!