Bizlerin Vekili (imiş)

Evet, bugün vekil diye başlıyorum yazıma… Öncelikle sanırım Milletvekili ve görevi tam olarak nedir gibi sorularla başlamam, ardından da tüm vekillere eğer ki vatandaş isterse işte o zaman sizler bu millete hizmet etme şerefine nail olursun diyerek de nasıl seçildiklerini hatırlatmam gerekir. Ama konuyu bu denli uzatmayacağım… Zahmet olmazsa görevlerinin ne olduğunu yani o kadarını kendileri araştırsınlar.

Bu aralar sosyal medyada büyük yankı uyandıran, bir askeri kovalayıp, diğerinin yakasına yapışan hatta yetmezmiş gibi bu ülkenin tarihi şan ve şerefle dolu Jandarma Teşkilatının personeline hakaret eden bir vekil var. Hem de bizlerin vekili (imiş).

Hayır! Hayır! Hayır!

Bizler bu vekilleri kabul etmedik, etmiyoruz.

Kimse bu ülkenin şanlı askerine, polisine saldıracak veya hakaret edecek kadar üstün değil.

Üstelik görevini yerine getirmeye çalışan birine üstten davranmak, tehdit emekte moda oldu.

“Ben kimim, senin haberin var mı? Ben bu ülkenin vekiliyim! Haddini bil” evet işte bu sözler hiçbirimize hiçte yabancı gelmiyor.

Sizlere bu soruların cevabı, Türk milletinin genci, yaşlısı, kadını, erkeği hatta çocukları tarafından verildi ama buna rağmen anlayamamışsınız. Bende buradan cevap vereyim…

Senin vekil olman görevini yerine getirmek isteyen, bu ülkenin huzuru ve güvenliğini sağlamak için görevi başında duran polise, askere saldırmanı normalleştiremez. Dokunulmazlığını kendine zırh olarak görmen yaptığın işin anlamını bilmemenden gelir. Bu ülkede milletin, vatanın birliğini, dirliğini, güvenini sağlayacak olan Polisimiz, Askerimiz değil, siz haddinizi bileceksiniz!

“Eşkıya” diyerek kovaladığın o asker, senin bile canını bu ülkede onlarca eşkıyadan koruyor. Sizler eşkıyanın ne olduğunu bile unutmuş, hatta belki de aynaya bakmayı bile ihmal etmiş olmalısınız ki bu ülkenin polisi, askeri sizlerin dillerinde eşkıya olmuş.

600 milletvekilinin içinde sayabileceğimiz birçok vekil vardır ki işini vatan aşkıyla yapan. İşte bunlara sözümüz yok. Yolunuz pürüzsüz olsun… Lakin o diğerleri… Şanlı askerimize, polisimize Mahmut Tanal gibi hakaret etme cüretinde bulunanlar… Bizlerin öfkesi de nefreti de tam olarak onların üzerinedir.

Şimdi biz Türk Milleti olarak diyoruz ki: “Sizleri biz seçtik, bu göreve biz istediğimiz için geldiniz. İşte tam olarak bu nedenle şanlı askerimiz, polisimiz, halkımız değil siz haddinizi bileceksiniz!”.

Buradan bir çift sözümde birliği yanlış anlamış, olayın gerçekliğinden çıkmış kişilere olacak. Bazıları çıkıp diyor ki: “CHP’nin vekiliymiş, bunların ne olduğu belliydi!”. Bazıları da diyor ki: “Ak Parti askerin gücünü elinden alarak bunun olmasını sağladı!”.

Belki de her iki grupta kendince haklı. Fakat sizlere diyeceğim kelamlar haklılık veya haksızlık değil, sadece bir meramdır.

Bizlerin derdi CHP’si, AKP’si değil ! Bizler bu ülkenin birliği, dirliği ve güvenliği için yıllarca mücadele etmiş ataların torunlarıyız. Bizler Atatürk’ün gençleriyiz.

Velhasıl kelam, bizler partilerin değil, kendini büyük gören, ülkenin şanlı askerine, polisine, halkına saldıran kişilerin düşmanıyız. Askerimize, polisimize mobbing uygulayan, hakaret eden, hatta yetmezmiş gibi saldıran kişilerin düşmanıyız. Zira bu kişiler bizlerin vekili değil!

Bu ülkenin vekili, bu ülkenin şanlı askerine, polisine, halkına saldırmaz. Bu yüzden yüksek sesle tekrar haykırıyorum. Sizler bizlerin vekili değilsiniz! Üstlerinizde zırh olarak gördüğünüz o dokunulmazlığı verdiğimiz gibi geri ellerinizden alacağız!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Merhaba Yozgat - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Merhaba Yozgat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Merhaba Yozgat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Merhaba Yozgat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Merhaba Yozgat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.