MAAŞI DÜŞÜRÜLEN BAŞKAN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün ulusal basında  bir haber dikkatimi çekti. Noktasına, virgülüne dokunmadan haberi paylaşmak isterim okuyucularımla:

 “Maaşı azalan Belediye Başkan Yardımcısı Belediye’sini mahkemeye vermiş.”

Tekirdağ’ın Hayrabolu Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Uzun’un maaşı, Belediye Meclis kararı ile 8 bin liradan 4 bin 900 liraya düşürülmüş. Uzun, kendi partisine mensup olan Hayrabolu Belediyesini mahkemeye verir.

Yürütmenin durdurulması talebi reddedilen Uzun, ilginç açıklamalar da yapmış. 

Belediye Başkan Yardımcılığı maaşı dışında emekli maaşı, ziraat mühendisi görevinden maaşı, tarım firmasından ise huzur hakkı maaşı da alıyormuş.

Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Uzun, bu konu ile ilgili şunları söylüyor:

“Ben Belediye Başkanı’mızı değil, kararı alan Belediye Meclisi’ni mahkemeye verdim. Maaşımı düşürdüler. Meclis çoğunluğu bizim partiden değil, bu nedenle kararı aldılar. Ben para pul peşinde değilim. Bir yanlışın düzeltilmesini istiyorum. Başkanımız bana ‘Bir Belediye şirketi üzerinden eksiğini telafi edelim’ dedi ama kabul etmedim”. Diyor.

Berhudar ol, ağzına, yüreğine sağlık Zekeriya Uzun. Büyüklerimiz derler ki:

“Kanaat en büyük hazinedir.”

Başka bir ifade ile “Bereket azdadır.”

Başta bunu bilmeniz gerekir Sayın Başkan.

Yukarıda sıraladığımız üç ayrı yerden aldığınız paralar demek ki az geliyor size! Bir de partinizden milletvekili seçilip emekli olsaydınız bari. Olmadı birde yönetim kurulu üyeliği maaşı da olsa fena olmazdı. Belki de o zaman az gelirle kanaat eder, ekmek yediğiniz, çalıştığınız Belediye’yi mahkemeye vermeye bilirdiniz. Bu ülkede asgari ücretle çalışan milyonların olduğunu unutmasanız daha iyi olurdu.

Dahasını söyleyeyim, asgari ücretin yarısına çalışan binlerce insan, iş arayıp da bulamayan yüz binler var. Evine, çoluğuna çocuğuna  ekmek aş, meyve, sebze alamayanların hâlini bir düşünsenize? Sayın Başkan.

Bu da yetmez! Bu ülkenin hiç işi olmayan binlerce vatandaşı işsizken, üniversite bitirmiş, iş bulamayan, çaresizlik içinde atama bekleyen, işsizler ordusu da ortada iken! Maşallah siz 3 ayrı yerden maaş alıp, daha fazla gelir elde etmek için ciyak ciyak bağırıp çalıştığınız kurumu mahkemeye bile verebiliyorsunuz.

Bu ülkede nasıl olsa:

“Köleler çalışıyor
Kâhyalar kamçılıyor
Efendiler yiyorlar.
Yiyin efendiler! Yiyin.
Hapşırana, tıksırana kadar yiyin”

Helal olsun size diyemeyeceğim diyorum. Vesselam… 1 HAZİRAN 2020 PAZARTESİ

MAAŞI DÜŞÜRÜLEN BAŞKAN
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!