LİDERLERİN DEDİĞİ OLACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ın çıkartacağı 4 Milletvekili için bugüne kadar pek çok isim başvurusunu yaptı. 

Bunlardan Ak Parti’ye 60, MHP’ye 24, İyi Parti’ ye 17, CHP’ye 7, Saadet Partisi’ne 7, Yeniden Refah Partisi’ne 8, Gelecek Partisi’ne 5, Deva Partisi’ne 4, Demokrat Parti’ye 1, Anavatan Partisi’ne 1 kişi olmak üzere toplam 134 kişinin partilerine müracaat ettikleri görülüyor.

2018’de yapılan genel seçimlerinde belirlenen 4 vekilden Ethem Sedef, Ali Keven, Yusuf Başer tekrar aday olurken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Yozgat’tan müracaat etmediği görülüyor. Bozdağ’ın Urfa veya Diyarbakır’dan aday olacağı da konuşulanlar arasında.

134 sayısından mevcut 3 Milletvekili ve eski dönemde Vekillik yapmış Abdülkadir Akgül’ü dâhil etmezsek geriye kalan 130 kişi ilk defa görücüye çıktılar. Bu isimlerden bazıları gazetemize bizzat gelip kendilerini kamuoyuna tanıtma adına söyleşi yaparlarken, bir kısmını da henüz hiç görmedik diyebilirim.

Bunlardan bazıları bürokraside yükselebilmek için gayret sarf ederlerken bir kısmı da bu sefer olmazsa gelecekte belki olur düşüncesindeler.

Buradan her zaman söylediğim gibi “Gelin atta ama kısmet kimde bilinmez.” Elbette Yozgat seçimler sonucunda sandıktan 4 Milletvekili çıkartacak. Bu isimlerin kimler olacağını birlikte göreceğiz. Haydi hayırlısı!

Siyaset atmosferine baktığımızda Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ön plana çıktığını, Milletvekilliği seçimlerinin fazla rağbet görmediğini görüyoruz.  İlla da Cumhurbaşkanı kim olacak noktasına kilitlendi ülkemiz. Televizyon ekranlarında, gazete sütunlarında, halka açık mekânlarda, hemen hemen her mekânda Cumhurbaşkanı olacak muhabbeti ediliyor.

Tahliller, anketler, analizler yapılıyor. İttifaklar, izdivaçlar gündem oluyor. Cumhurbaşkanlığı için de isimler Seçim Kurulu’nca belirlendi.  4 sayın aday Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Sinan Oğan yarışacaklar.

14 Mayıs’ta 50+1’i alan aday Cumhurbaşkanı seçilecek.  Adaylardan birisi ilk turda 50+1’i alamazsa en çok oyu alan 2 aday 2.turda yarışacaklar. Ülke insanı olarak beklentimiz kavgasız, gürültüsüz seçim sathına kadar kırmadan, dökmeden sandığa gitmektir.

Vurdulu, kırdılı, ötekileştirici insanları tahrik ve tezyif edici konulardan uzak, birlik, beraberlik, ve kardeşlik içinde demokratik bir yarıştan sonra seçilecek her kimse Türkiye Cumhuriyeti hükümetimizin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Seçilecek Sayın Cumhurbaşkanının da başımız üstünde yeri olacaktır.

Milletvekilliğine gelince; onda da kendi ilim adına söylüyorum Yozgat’ın geri kalmışlık zincirini kıracak, devletin imkânlarını iline hasredecek, milleti kucaklayacak, ferasete ve cesarete sahip, ehliyet ve liyakate önem verecek vekillerin seçilmesini isterim.

Partilere müracaat eden aday adaylarının adaylıkları kesinleştikten sonra yine bu köşede fikir ve düşüncelerimi, seçimle ilgili kanaatlerimi belirteceğim.

Kantara çıkıp tartılan birçok kişi yaşları küçük veya tecrübeleri az olduğundan aday kabul edilmeyecekler. Kendilerine bu sefer olmasa bile gelecek seçimlere yeniden aday olabilecekleri söylenecek. 

Eh ne diyelim! Parti liderleri kimi onaylıyorlarsa onlar aday olacak. Gerisi bir daha ki sefere şansını deneyecek. Aday olanlar ise halktan aldıkları oy nispetinde seçilecek veya seçilemeyecekler. Haydi, hayırlısı diyorum. Vesselam.

LİDERLERİN DEDİĞİ OLACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. değişim şart ahmey ağabey baharlar gelsin artık

    Cevapla
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!