“KUTUPLAŞTIRMAYI BIRAKIN!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan’ın Çayıralan’ı ziyaret ettiği esnada Çayıralan Belediyesi’ne gitmemesine Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar sert tepki gösterdi. İade-i ziyaretin ve ayrıştırmanın olmaması gerektiğini vurguladı.

Şahan’ı makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulunduğunu söyleyen Codar, Çayıralan Belediyesi’ni ziyaret etmemesine karşın sessiz kalmadı.
“YOZGATLI VEKİLLERİ ZİYARET ETTİM!”
Başkan Codar: “Genel seçimlerde siyasi partilerin milletvekili adayları seçimi kazandıklarında TBMM’de seçilmiş olduğu ilin temsilciliğini yapar. Örneğin TBMM’de milletvekillerinin odalarının giriş kapısı üzerinde Yozgat Milletvekili-isim soyisim veya Kayseri Milletvekili-isim soyisim yazar. Yani Sayın Milletvekili seçilmiş olduğu ilin topyekûn milletvekilidir. Bu doğrultuda 28 Mayıs 2023 seçimleri akabinde ilimizde seçilerek TBMM’ye giden tüm milletvekillerimizi, Yozgatlı olup da başka illerden yine seçilerek TBMM’ne giden milletvekillerimizi geçtiğimiz aylarda parti ayrımı yapmaksızın makamlarında ziyaret ettim. Akabinde birkaç hafta sonra ilçemize ziyarete gelen Sayın Milletvekilimiz Lütfullah Kayalar da iade-i ziyaret yaparak Çayıralan Belediyesini ziyaret etmiştir. Kendisine Çayıralan halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Milletvekili Süleyman Şahan’ın tüm Yozgat’ı temsil ettiğini vurgulayan Codar: “Yozgat Milletvekilimiz Sayın Süleyman Şahan’da bugün ilçemizi ziyarete gelmiş, Çayıralan Belediyesi hariç her yeri ziyaret etmiş, hatta esnaf ziyareti bile yapmış. Sayın Vekilim Partilerimiz veya ideolojilerimiz ayrı da olsa ben Çayıralan Halkını, siz Yozgat halkını temsil ediyorsunuz. Ben sizi Çayıralan halkı adına ziyaret etmiştim. Sizde Yozgat milletvekili olarak Çayıralan’ın seçilmiş belediye başkanına iade-i ziyarette bulunmanız, kutuplaşmayı, ötekileştirmeyi uzaklaştıracak bir girişim olacaktı. MALESEF YAPMADINIZ” dedi.
Haber: Bülent Kalabalık

“KUTUPLAŞTIRMAYI BIRAKIN!”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!