KUKLA ARIYORLAR AMA BİZ BURADAYIZ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniyer Belde Belediye Başkanı Burhan Güvenç, Karakız’da siyset yapmanın nasıl yıpratıldığı konusunda açtı ağzını yumdu gözünü.

Başkan Güvenç, geçmiş dönemde ki belediye başkanlarını da yıldırdıklarını dile getirerek: “Dursun Arslan Kurucu Belediye Başkanımız, Mustafa Bölükbaşı İkinci Başkanımız, Durmuş Erdal Üçüncü Başkanımız Osman Yılmaz(Rahmetli) Dördüncü Başkanımız.
Her biri,kendi devrinde o günün şartlarında, imkanları ölçüsünde kasabasına en iyi şekilde hizmet etmek için çabaladı, çırpındı. Bakanlık ve Meclis koridorlarını aşındırdı. Üç kuruşluk hizmet alabilirmiyim diye saatlerce kapılarda bekledi. Maalesef hiçbiri de görev başındayken sizlere yaranamadı.
Ne zaman görevi bıraktı, hepsinin ardından ağıtlar yaktınız. Adamın kıymetini bilemedik günahını aldık dediniz.
Burada suçlu başkanlar mıydı acaba yoksa bir avuç menfaatçi miydi? Şahsi çıkar ve menfaat beklentisi karşılanmayan bir avuç çıkarcının ortalığa düşüp kara propaganda yapmasıyla hepsini yerden yere vurdunuz günah keçisi yaptınız. Her dönem bir başkanı menfaat çarkınızda öğüttünüz harcadınız. Etrafınızdaki belediyelere bir bakın bakalım sizin gibi kolay adam harcayan başka bir belde var mı? Şimdide yine aynı çıkarcı çevreler iş başında! Yönetebileceği, kendi menfaati doğrultusunda kullanabileceği kukla başkan arayışına girmişler. Aday olacak arkadaşları tenzih ediyorum sözüm size değil. Kendi çıkarını kasabanın çıkarından önde tutan bu menfaatçi çevreler yarın sizide beğenmeyecek yarı yolda bırakacaklar, ne yapsanız ne verseniz gözlerini doyuramayacaksınız bundan şüpheniz olmasın. Kasabamın çıkarları için ben pes etmiyeceğim çünkü hedeflerim var daha çok işim var. Büyük düşünün. Büyük hedeflere kolay insanlarla varılmaz.” dedi.

Haber: Dİlek Çelik

KUKLA ARIYORLAR AMA BİZ BURADAYIZ!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!