KOBİ Haftası etkinlikleri ilgi görüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğünün öncülük ettiği ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin farklı birimlerinde Avrupa KOBİ Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere üniversiteli gençlerin ilgisi umut veriyor.

Fen Edebiyat Fakültesi’nde 1 Aralık 2022 Perşembe günü gerçekleştirilen “KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı” üniversitenin farklı bölümlerinden katılan öğrencilerin sorularına cevap bulduğu bir buluşma oldu.

Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın moderatörlüğünde yürütülen programda KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık ve Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş doyurucu bilgiler paylaştılar.

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık konuşmasında, girişimcilik desteklerinden bahsetti; geleneksel girişimciliğin ve ileri girişimciliğin ne olduğunu açıkladı. KOSGEB tarafından sağlanan güncel girişimcilik eğitimlerinin önemine de değinen Mustafa Işık, uygulanabilir iş fikirleri olan gençlerin o fikirleri hayata geçirmede nelere ihtiyaç duyacaklarına ve o ihtiyaçlarını nasıl giderebileceklerine ilişkin bilgiler paylaştı.

Ticaret İl Müdür İbrahim Akdaş, tüketici haklarından bahsetti. Öğrencilerin isteğiyle ilgili değindiği konularda, tüketici suistimallerinin de yaşandığını örnekler vererek izah etti. Kripto para ve Blcok Zincir ile ilgili konulara da kısaca değinen İbrahim Akdaş, karşılaşılan muhtemel sorunların neler olduğunu ve çözü için tüketici olarak izlenebilecek yolların neler olduğunu anlattı.

Toplantı katılımcı öğrencilerin birebir sorularının alınmasına fırsat verilerek etkili biçimde yürütüldü. Yapılan değerlendirmelerde tek işi şuanda öğrencilik olan üniversiteli gençlerin bu tür toplantıları kaçırmaması gerektiği, öğrenciyken karşılaşacakların yeni bir kelime ya da duyacakları bir sözün ilerde meslek hayatında dönüm noktası olabileceği ifade edildi ve bu toplantının da o nitelikte olduğu belirtildi. Bir başka değerlendirmede de Yozgat ilimizin değerli kamu dairesi müdürlerinin böylesine anlamlı ve güzel seminerler yoluyla öğrencilerle bir araya getirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek katılmalarına vesile olan Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya ve emeği geçenlere teşekkür etti.

KOSGEB destekleri ve Tüketici Hakları konularının ele alındığı oldukça yararlı ve pratik bilgilerin aktarıldığı etkinlik sonunda Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca imzalı teşekkür belgelerini konuk konuşmacılar KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık ve Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş’a takdim etti.

Bu etkinliğin çok dinamik bir grupla gerçekleştirilmiş olmasını değerli bulduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Bu gençlerin girişimcilik açısından ilerde ne gibi sıçramalar yapabileceklerini bütünüyle kestirmek güç olmakla birlikte, bu gençlerin edindikleri bu bilgiler sayesinde bakış açılarını olumlu yönde daha da geliştirdiklerini gözlemliyorum” dedi.

Yapılan etkinliklerle, 2009 yılından beri Avrupa Birliği’nin KOBİ’lerin ve girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve gençlerin girişimciliğe özendirilmesi amacına yönelik planlanan Avrupa KOBİ Haftası düşüncesinin Yozgat özelinde hedeflerine katkı verildiği görülmektedir.

KOBİ Haftası etkinlikleri ilgi görüyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!