KIZILTAŞ İŞ İNSANLARINI YOZGAT’A YATIRIMA DAVET ETTİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milad İş Dünyası Derneği Yozgat İl Temsilcisi Sefa Kızıltaş, beraberinde Genel Başkan Hüseyin Terzi ile birlikte Yozgat’ta bir dizi hassas ziyarette bulundu.
Genel Başkan Hüseyin Terzi ile birlikte Yozgat İl Temsilcisi Sefa Kızıltaş, sivil toplum kuruluşlarını yerinde ziyaret etti.
Daha sonra Hanifi Kızıltaş, Salih Suntay, Eyüp İlbey ve Serkan Gövüç’ün organize ettiği yemekli toplantıda Milad İş Dünyası Derneği çok sayıda Yozgatlı iş insanı ile bir araya geldi.
Dernek yetkilileri, Türkiye’nin iş alanlarına odaklanarak ülke genelindeki işbirliği ve yatırım potansiyeline vurgu yaptı. Milad İş Dünyası Derneği İl Temsilcisi Sefa Kızıltaş, Yozgat’ta İl Başkanlığı görevine getirildiğini açıkladı.


Dernek temsilcileri, Yozgat’ın göç vermesinin önüne geçmek ve ekonomik canlılığı artırmak amacıyla fabrika kurulumu ve yeni işletmelerin oluşturulması için ön ayak olacaklarını belirtti. Yozgat’a yapılan yatırımların şehirdeki iş imkânlarını artırarak göçü engelleyeceğine dikkat çekti.
Milad İş Dünyası Derneği son üç ay içinde 12 ilde temsilcilikler açtı. Bu kapsamda gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Samsun ve Tokat’tan sonra Anadolu’nun merkezi konumundaki Yozgat’a geldiler. Derneğin, Türkiye’nin üretim potansiyelini artırarak uluslararası alanda daha etkin olması gerektiğini vurgulandı. Üretimin ülke ekonomisi için önemine vurgu yaparak, üretim seferberliği çağrısında bulunuldu.


“ÜRETİM SEFERBERLİĞİ GEREKİYOR”
Yozgat İl Temsilcisi Sefa Kızıltaş yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin bir üretim seferberliğine ihtiyacı var. Çünkü dünyadaki egemen güçler olarak ifade ettiğimiz ülkelere baktığımızda, özellikle Amerika Birleşik Devletlerine, dünyadaki gayri safi milli hasılanın yani toplam üretiminin %25’ini tek başına gerçekleştiriyor. Diğer taraftan Avrupa Birliği olarak ifade ettiğimiz 28 ülkenin bir araya gelmiş olduğu birlik, dünyadaki toplam üretiminin %24’ünü gerçekleştiriyor. Bununla birlikte, dolaylı olarak bu ülkelerin farklı ülkelerle yapmış olduğu yatırımlara da baktığımızda, hemen hemen sadece bu iki gücün %60’lara ulaşan bir gayri safi milli hasılanın sahibi olduklarını görüyoruz. Haliyle bu üretim gücü onlara dünyada söz sahibi olmalarını sağlıyor” dedi.


“ÖN AYAK OLACAĞIZ!”
Milad İş Dünyası Derneği üyesi Nihat Kayhan, “Üretimin hayata geçirilmesi, yeni ortaklık şeklinde işletmelerin veya fabrikaların kurulması için inşallah ön ayak olacağız. Yozgat’ımıza bir çivi çakandan, her zaman Allah razı olsun. Bundan sonra da aynı şekilde bu faaliyetleri sürdüreceğiz” dedi.


“YOZGAT AÇISINDAN BİR MİLAT”
Milad İş Dünyası Derneği Genel Başkanı Hüseyin Terzi, “İnşallah çalışmalarımızın başlayacağı ve bir araya geldiğimiz bugün Yozgat açısından bir milat olmuş olur. Milad Derneğimizle Yozgat’a yakışır şekilde yeni bir pencere açmış oluruz. Yozgat’a inşallah en güzel katkıları sunmak için elimizden geleni yapmış olacağız” dedi.

Ülke genelinde ve uluslararası alanda temsilcilikler açma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Milad İş Dünyası Derneği, üyelerine ihracat kapılarını açma ve işbirliklerini geliştirme fırsatı sunuyor. Ayrıca, sosyal sorumluluk projeleri ve eğitim alanında da çalışmalar yürüten dernek, üretim odaklı bir anlayışla topluma katkıda bulunmayı hedefliyor.
Dernek yetkilileri, Yozgat ziyaretinin şehir için yeni bir dönemin başlangıcı olmasını ve Milad İş Dünyası Derneği’nin burada daha fazla katkı sağlayarak yeni olanaklar yaratmasını umut ettiklerini ifade ettiler. Haber: Muhammed Üstüntaş

KIZILTAŞ İŞ İNSANLARINI YOZGAT’A YATIRIMA DAVET ETTİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!