KIZ ÇOCUK HASENEDİR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Kim kız çocuklarını büyütür ve onlara iyi davranırsa, o çocuklar kendisi için cehennem ateşine kalkan olur.” Hz. Muhammed

Yazıma Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın sözü ile başlamak istedim. Nedeni ise herkesin kirli oyunlarına İslam’ı karıştırmasıdır. Bu sözümle birlikte umarım Allah’ın Resul’ünün sözü bu kirli oyuna İslam’ı karıştırmamaya yeter!

“Erkek çocuk nimet, kız çocuk ise hasenedir; Yüce Allah nimetin hesabını sorar, haseneye ise mükâfat verir” sözü de umarım kız çocuğunun dinimizde ki değerli yerini gözler önüne sermeye yeter…

Bugün sizlerle bir kız çocuğu olarak, haklarımızı konuşmak istiyorum. Küçük yaşta evlendirilmek gibi…

Geçtiğimiz günlerde 6 yaşında ki bir kız çocuğunun evlendirilme davası vardı ama dava avukatın istifası üzerine ertelendi. Nedeni nedir bilemem ama iyi ki istifa etti. Demek ki oda kaldıramadı böyle bir sistemi. Şimdi avukata hiçbir şey demek düşmez bizlere, sadece saygı duyarız ama artık bu kişilerin ağır cezalar almasını da dört gözle bekliyoruz.

Birleşmiş Milletler 640 milyon kız çocuğunun 18 yaşından önce evlendiğini açıkladı. Aynı zamanda bu sayı içerisinden her yıl 12 milyon kız çocuğu da gönül rızası olmadan, zorla evlendiriliyor. Birleşmiş Milletler bunu raporlaştırmış, bilimsel bir veri vermiş elimize. Peki bu vicdanlara yeter mi? Sanmam…

15 yaşında rızası var denilerek evlendirilen kız çocuğunun rızası olamayacak kadar küçük olduğunu her birimiz biliyoruz. Her evde babaların gözünden sakındığı kız evlatları var. Fakat nasıl oluyor küçük yaşta evlendirilen kızlarımızın evlendirilme sayısı asla son bulmuyor?

Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın bir sözü vardı, mideleri altüst edecek. “14 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir” diyordu.

İşte bu sözü bir partinin lideri bu ülkede söyleyebildi. Hâlbuki kendisinin de 2 kız çocuğu vardı. Nasıl oldu da kendi kızları varken bunu söyledi derseniz hemen cevaplamak isterim; Kendi kız çocuklarını bu kirli plana dahil etmedi. Onun kız çocukları değerli ve önemliydi. O yüzden 15 yaşında evlenemezlerdi. Okullar okur, master yaparlardı. Fakat karşısında bulunan halkın kız çocuğunu kendi evlatları gibi görmedi. Kendi kızları hariç tüm kız çocukları değersiz ve önemsizdi. Onlar okumaya bile layık değildi.

Her gün bu ülkede 15 yaşından küçük çocuklar anne olabiliyor, anne! Daha kendisi çocuk olan biri nasıl anne olabilir ve nasıl anne olurda bir çocuğun sorumluluğunu üstelenebilir? Kendi oyuncaklarını kenara bırakıp, nasıl olurda gerçek bir bebeğe bakabilir?

Bunu düşünemeyecek, umursamayacak binlerce insan var. Kimileri İslam dinini kullanır, kimileri siyaseti… İllaki bu pislik oyunu bir dalın arkasına saklarlar. Fakat özellikle İslam’ı katarak bunu normalleştirmeye çalışanlara seslenmek istiyorum… Sizin İslam dediğiniz din hangisi? Çünkü her birimizin bildiği İslam dini sizlerin zihinlerinde ki bu pis niyet ile cehennemde yanacağınızı bilir.

İslam’ın peygamberi kız evladı olan Fatıma Anamıza saygı duyar, hürmet ederdi. O da bir kız çocuğuydu. Eğer İslam’da kadın değersizse, İslam’ın peygamberi bunu neden yaptı? Neden kızına babasının annesi, dedi? Şimdi tekrar düşünelim, bizler aynı İslam’a mı inanıyoruz?

Peygamberimizin sözü ile başladığım yazımı yine onun sözü ile bitirmek isterim. İsterim ki bu kutsal dini kirli davalara maşa etmeye çalışanların oyunları kendi elinde kalsın. Cennet’in anne ayaklarında müjdelendiği İslam dini kadına, anneye verilen değeri gözler önüne serer. Kız çocuğu büyütmek ve ona iyi davranmak da onu cehennem ateşinden korur der Allah’ın Resulü. Hatta der ki her ne kadar fazla kız çocuğu olur ve ona iyilikle yaklaşırsa ona cennet vardır müjdesi verir.

Şimdi son kez pis zihniyetli kişilere sesleniyorum ve diyorum ki; Allah’ın Resul’ünün de dediği gibi kızlarına iyi davranmayan, onları ateşe atan her biriniz sonsuz ateşte yanacaksınız. Bizler sizlerin bir an önce o ateşe girmeniz için de Rabbimize dua edeceğiz…

KIZ ÇOCUK HASENEDİR

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!