DOLAR

18,8383$% 0.1

EURO

20,3282% -1.12

STERLİN

22,7007£% -1.55

GRAM ALTIN

1.128,40%-2,33

ÇEYREK ALTIN

1.881,00%-0,94

BİTCOİN

436110฿%-1.34854

a

KISIR DÖNGÜYE DEVAM

73’ten bugüne siyasetin her kademesinde görev aldım, çalıştım, tadına baktım, çilesini çektim, yükünü yüklendim, mutfağında çalıştım durdum.
Başkalarına nasip olan üst makamlar Allah’ın takdiri bu olsa gerek ki bize nasip olmadı. O günden bugüne siyaset adına kim ne dedi, ne yazdı hepsini hatırlarım. Oy oranlarını bile ezbere bilirim. Arşivimde de saklarım.

Bunu niye anlatıyorum şunun için; ne siyasetçiler gördük, dal kol olduk, kuryeliklerini yaptık, kürsülerine çıkıp sunuculuk ve hatiplik yaptık, gördüklerimiz ve duyduklarımız bize servet değerinde bir sermaye oldu.

40 yılı aşkındır her gün 5-6 tane ulusal basının, yerel basının ise bütün yazarlarını okurum. Geçtiğimiz gün yerel bir gazetemizde Tarık Yılmaz adlı dostum köşesinde kaleme aldığı yazıda şöyle diyordu: “Canlı program yaparken Yozgat’ımızın Türk siyasetine kazandırdığı usta bir siyasetçi demiş ki; ‘babalarını işe aldım ardından oğulları çıktı onları işe aldım, torunları da yolda geliyor. İşe alırsın, tayin ister, terfi ister hülasa bitmez. Ve memnun edemediklerinin bir müddet sonra memnun ettiklerinden daha fazla olduğunu görürsün’ Memnun edemediklerinizin sayısı artıyor haliyle bu minvalde. Bırakın işi olmayan vatandaşı, adam 3 dönem vekillik yapmış aday gösterilmediği an çakıyor en öldürücü yerden hançeri saplıyor.”


Lafı iyi söyleyen ve taşı gediğine koyan bu siyasetçimizin yaşı 75’in üstüne geldi.  Berhudar ol ağzına sağlık, Yozgat’ın yetiştirdiği büyük siyasetçi.
Bildiğim kadarıyla Milli Nizam Partisine yetişemedi, Milli Selamette İl Başkanı oldu orada da tutunamadı, ANAP’ta kurucu üye, belediye başkanı, milletvekili, bakan, Refah ve Fazilette devam, Ak Parti de zirve yaptı. En üst noktalara geldi. Ne zaman kim, hangi Yozgatlı bir teklif veya bir talep götürse Tarık Yılmaz’a söylediği lafın daniskasını yıllardır söyler durur. Herkese nasihat eder, bana Yozgat’tan odacı, memur tayinine gelmeyin, bana proje getirin. Yozgatlı kendilerine ne proje götürebildi ne de tayin terfi işine baktı.

Herkese azar vurur, aşağılar, küçük görür. Biz biliyoruz ki siyasete son 40 yılda damgasını vurmuş her dediğini yapmış, Yozgat’ta milletvekili, belediye başkanı kim olacak, parti yönetimlerine müdahale de bulunmuş, bürokrat atamalarında hep belirleyici olmuştur.
Sevdiğini omuzlamış, sevmediğini de yerle bir etmiş. Eh! Ne diyelim kendi tercihidir. Acaba bu siyaset büyüğümüz önümüzdeki seçimlerde Yozgat’tan bağımsız milletvekili adayı olsa seçimleri kazanıp parlamentoya vekil olarak seçilse daha iyi olmaz mı?

Tıpkı Mesut Yılmaz’ın Rize’den
Mehmet Ağar’ın Elazığ’dan
Ahmet Özal’ın Malatya’dan
Kamer Genç’in Tunceli’den seçildiği gibi.
Tuncelili bir vatandaşa sormuştum da Kamer Genç hangi partiden seçime girse kazanıyor, partiler bünyesine almazsa bağımsızdan gene kazanıyor, ölene kadar devam etti. “Bunun sırrı nedir?” dedim de vatandaşın cevabı şu oldu: “Tunceli’den ve diğer illerden Ankara’ya her gelen hemşerileri Çankaya’daki Kamer Genç’in evinde yatar. Kendisinden iş isteyen, aş bekleyen insanlara sahip çıkar, yemeğini yedirir, içirir, yatırırdı. İşe koyar, bir kısım vatandaşların da yol parasına kadar verir ve gönderir.” Demişti.
Bu kadar cömert mi diye sorduğumda eksiği var fazlası yok diye cevap almıştım.
Hülasa Yozgat’tan da bir dönem olduğu gibi 3-4 kez milletvekili olanlarda oldu. Bu söylemimizden herkes nasibini alsın, konuşmalarını da bu minvalde yapsın diyorum. Vesselam…

11 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SİYASET ISINIYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.