KIŞ OKULU TATİL MUTLULUĞUNA VESİLE OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarıyıl tatilinde farklı alanlarda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz açılan kurslarda öğrenciler zamanlarını verimli geçiriyor.

Kış Okulu kapsamında Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kursları ve Bakanlığa bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) 21 Ocak 2023 tarihinde başlamış olup 05 Şubat 2023 tarihinde tamamlanmış olacak.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında öğrenciler, konuları pekiştirme ve geri kaldıkları derslerde açığı kapatma fırsatı bulurken “Kış Okulu” Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kurslarında atölyelerde hem eğleniyor hem öğreniyorlar.

Yozgat’ta 11 okulda açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına 740 öğrenci katılmaktadır. Kurslarda 32 Öğretmen görev almıştır.

Bu kurslardan öğrencilere Matematik, İngilizce ile Akıl ve Zeka Oyunları konularında eğitim verilerek hem akademik, hem de sosyal gelişimlerine katkı sağlanmaktadır.

Kurslarda görev alan meslektaşlarımıza, emek veren ve katkı sağlayan personelimize, velilerimize ve kurslara katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

KIŞ OKULU TATİL MUTLULUĞUNA VESİLE OLDU
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!