Kırtasiye ürünlerine büyük zam geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük markaların zam yaptığını belirten kırtasiyeciler, “Yüzde 25 zam bekliyoruz” dedi.

Kırtasiyecilerden öğrenci ve velileri üzecek haber geldi. Sektör temsilcileri tarafından kırtasiye malzemelerine yeni bir zammın daha geleceği belirtiliyor. Kırtasiyeci Serdar Kolsuz, “En az yüzde 25 zam bekliyoruz” dedi.

Gazete Durum’da yer alan habere göre Kolsuz’un ifadeleri şu şekilde:

“Ünlü markalara yüzde 60-80 arası zam geldi. Ünlü markalar zam yaptıktan sonra açıklama olarak “Biz kendimizi koruma altına alıyoruz” diyor. “Aslında öyle bir maliyet artışımız yok ama olursa…” şeklinde davranıyorlar. Bu da bize ülkeler arasındaki politika gibi geliyor. Bir piyasa yansıması değil de geçmişe bakarak yapılan bir yansıma gibi. Dolayısıyla büyük firmalar böyle zam yaptıkça küçükler de onları takip ediyor. Zam yapmayacak markalar “20 liraya marka ürün alacağına, benim 5 liraya sattığım ürünü 15 liraya al” diyerek zam yapıyor. Bilinen ünlü markalar önü çektiği zaman daha küçük markalar da arkasından kendi fiyatlarını belirli bir yere revize ediyor. En az yüzde 25 zam bekliyoruz.”

Kırtasiye ürünlerine büyük zam geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!