Kırmızı et fiyatları coştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Et fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Alınan önlemlerde yükselişi durduramıyor. Kırmızı etin serbest piyasadaki fiyatları coştu.

Türkiye genelinde enflasyonun etkisi olarak her şey zamlandı. Kırımızı et fiyatlarına zamlar durdurulamıyor. Kuzu karkas ete gelen zamlarla kalitesine göre ortalama fiyatın 245 lira ile 259 liraya yükseldiğini kaydeden İstanbul Perakendeci Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Aydın Tüfekçi, eylül ayının başında serbest piyasada kuzu karkas etin kilogram fiyatının 215 lira ile 225 lira arasında yer aldığını bildirdi.

Kırmızı et fiyatlarında 1 hafta içinde 10- 15 TL zam geldiği belirtiliyor. Tüfekçinin yaptığı açıklamaya göre; Tüfekçi, şu anda dana karkas etin fiyatı 240 lira ile 258 lira arasında değiştiğini söyledi. Geçen hafta içinde de ete 10 lira zam geldiğini bildiren Tüfekçi, son 1 haftada etin 15 lira zamlandığını belirtti.

“FİYATLAR ZAMLANACAK DİYE KESİM YAPMIYORLAR”

Etin 1,5 ay önce 220 liraya kadar gerilediğini ve sonra yeniden tırmanışa geçtiğine dikkati çeken Tüfekçi, “Şu an besiciler sosyal medyada kendi aralarında ‘Dananızı kesmeyin, karkas etin kilosunun daha da yükselecek’ diye konuşuyorlar. Etin kilosu 300 lira olacak diye birbirine mesaj atıyorlar ve hayvanlarını kesmemelerini ifade ediyorlar. Bundan dolayı mal almayan tüccarlar da zorlanıyor’’ değerlendirmesini yaptı.

Ekonomik krizin devam ettiği sürece fiyatların yükseleceğini belirten Tüfekçi, hayvanların şu anda daha yani ahıra girdiğini belirtti. Tüfekçi, bunun yanında besi ve yem fiyatların arttığını ifade etti.

KAYNAK : MİLLİ GAZETE

Kırmızı et fiyatları coştu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!