KEVEN:”ER GEÇ HESAP VERECEKLER”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27.Dönem CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla görüşlerini dile getirdiği bir yazı ele aldı.
Keven’in açıklama metni şu şekilde;”
Devletin her biriminde açık ve gizli yuvalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir darbe girişimine kalkıştı. 251 yurttaşımız şehit oldu, binlerce yurttaşımız yaralandı ve gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Bu darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum.

FETÖ, 12 Eylül sonrası yeniden şekillendirilen ülkemizde hücre hücre örgütlendi. Bunu teşhir eden gazeteciler öldürüldü. Bunun üzerine giden savcılar görevden alındı, sürgün edildi. 2002’den sonra ise AKP iktidarıyla birlikte açık bir şekilde devletin her birimine yayılmaya başladı.

AKP iktidarı döneminde FETÖ’nün kapısında yatanlar, Pensilvanya’ya gidip terör örgütü liderinden talimat alanlar bürokraside, siyasette, ticarette hızlı bir şekilde yükseldi.

O dönem tüm uyarılara rağmen okyanus ötesinden selam getiren, selam götüren, terör örgütü başını ziyaret etmek için sıraya giren siyasiler, milletvekilleri, bakanlar hukuki bir karşılığı olmayan ‘kandırıldık’ sözcüğüyle çabucak aklandı.

FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatlarında en ön sırada oturan, Bank Asya ve kolej açılışlarında kurdele kesen bakanlar hukuki bir karşılığı olmayan ‘kandırıldık’ sözcüğüyle çabucak aklandı.

Terör örgütü başına “Artık bitsin bu hasret!” diye seslenen, “Ne istedilerse verdik!” diye itirafta bulunan, Ergenekon davasının savcısı olduğunu söyleyen dönemin Başbakanı Erdoğan hukuki bir karşılığı olmayan ‘kandırıldık’ sözcüğüyle çabucak aklandı.

FETÖ, TSK başta olmak üzere devletin her biriminde yuvalanırken, Atatürkçü subaylara karşı her türlü kumpas ve iftira kampanyaları düzenlenirken, Zaman ve Taraf gibi operasyon gazetelerinde yurtsever subaylar hedef gösterilirken, hatta Genelkurmay Başkanı sanık sandalyesine oturtulurken sessiz kalanlar, destek olanlar bu milletin hafızasında daima yer edinecektir.

Tarih, Ergenekon kumpasının savcısını da avukatını da unutmayacaktır!

Bugün, başka cemaat ve tarikatların militanlarını bürokrasiye, yargıya, askeriyeye yerleştirmeye, devletin kurumlarını çeşitli tarikatlara peşkeş çekmeye devam edenler er-geç bu millete hesap verecektir!”
Haber Merkezi

KEVEN:”ER GEÇ HESAP VERECEKLER”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!