Keven, Yozgat’ı gündeme taşıdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ta yaptığı ilçe ziyaretlerinde vatandaşlar tarafından kendisine iletilen sorunları ilgili bakanlıklara soru önergeleri vererek gündeme taşıdı.

Soru önergelerini kamuoyuyla paylaşan Milletvekili Ali Keven, Çayıralan ilçesinin doğalgaz talebi hakkında, “Çayıralan ilçemizin 4 yıldır mücadelesini verdiği doğalgaz talebini, Çayıralan Belediye Başkanımız Ömer Codar’ın girişimlerini ve doğalgazın Çayıralan’a gelmesine engel olanları Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e soru önergesiyle ilettim. Sayın Bakan Dönmez, Çayıralan ilçemizin doğalgaz talebine umarım ilgi gösterir ve gerekli talimatları verir. Yanı başında bulunan Çandır ilçemize doğalgaz gelirken daha fazla nüfusa sahip Çayıralan ilçemize doğalgazın siyasi kindarlıkla getirilmemesi kabul edilemez.” diye konuştu.
Kısa süre önce kaplama yapılan Çayıralan-Sarıkaya ilçe yolunun Çokradan-Babayağmur kısmında ise yolun 3 ayda deforme olmasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ileten Milletvekili Keven, ilgili firma hakkında soruşturma yapılmasını ve kamu zararının önlenmesini istedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verdiği bir diğer soru önergesinde ise Ankara-Kayseri demiryolu hattı üzerinde bulunan istasyonların sorunlarından bahseden Milletvekili Keven, Yerköy, Şefaatli ve Yenifakılı ilçe istasyonlarında yaşanan sorunları iletti. Keven, soru önergesinde: “Şefaatli ve Yenifakılı istasyonlarına güvenlik personeli ve trenlerin rötar bilgisini paylaşacak bir istasyon görevlisi görevlendirilecek midir? Şefaatli ve Yenifakılı istasyonlarında bulunana yolcu bekleme salonlarındaki elektrikli sobaları çalıştıracak istasyonun düzenini sağlayacak bir personel görevlendirilecek midir? Şefaatli ve Yenifakılı istasyonlarında halihazırda bulunan işçi ve memur kadroları nelerdir? Bu kadrolar ilçe istasyonlarında neden görev yapmamaktadır? Şefaatli ve Yenifakılı istasyonları neden ıssız istasyon haline getirilmiştir? Yerköy istasyonunda halihazırda bulunan işçi ve memur kadro sayısı nedir? Yenifakılı istasyonuna yakın bir noktada meydana gelen son ölümlü tren kazasının sebepleri nedir? Bu kazaları önlemeye yönelik ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? Yerköy-Karanlıkdere bölgesinde sık sık meydana gelen tren kazalarının sebepleri nedir? Bu kazaları önlemeye yönelik ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? İstasyonlardaki personel eksikliği ne zaman giderilecektir? Personel eksikliğinin ve demiryollarındaki taşeronlaşmanın sık sık kazalara sebep olduğu doğru mudur?” diye sordu.

Keven, Yozgat’ı gündeme taşıdı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!