Kenan Şerefli güven tazeledi

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube’sinin 6. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste halinde seçime giren mevut Başkan Kenan Şerefli, delegelerin tamamının oyunu ala...

Bülent Kalabalık
Bülent Kalabalık Tüm Haberleri

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube’sinin 6. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste halinde seçime giren mevut Başkan Kenan Şerefli, delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden Başkan seçildi.

Çamlık Galata Otelde düzenlenen Genel Kurul’a; AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, Memur Sen’e bağlı stk temsilcileri ve Eğitim Bir Sen üyeleri katıldı.
Ak Parti Yozgat Milletevkili Yusuf Başer ve Belediye Başkanı Celal Köse, yaptıkları konuşmada, Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli’nin çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek, yeni dönemde de Başkan Şerefli’ye ve ekibine başarı dileklerinde bulundu.
9 YILDIR KESİNTİSİZ YETKİSİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR
Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli’de yaptığı konuşmada, kendisini yeniden başkanlık görevine layık gören üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti. Şerefli, “ Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın 1992 yılında başlatmış olduğu kutlu yürüyüş olgunlaşıp büyüyerek gelişirken, Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubemiz de bugün 3600 üyesiyle ilimizde 9 yıldır kesintisiz yetkisini sürdürmektedir. Yetkili sendika olarak Eğitim çalışanlarımızın haklarının iyileştirilmesi, özgürlük alanlarının genişletilmesi için hak, emek ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Bu anlamda başkan yardımcılarım, ilçe başkanlarım, yönetimleri, iş yeri temsilcilerimizle beraber her zaman alanlarda eğitim çalışanlarımızın yanındayız. Öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın problemlerine çözüm aramak, haklı olan taleplerini karşılamak amacıyla ilgili konuları yerelde ilgili mercilere taşıyor, genel talepleri ise toplu sözleşme masasında ve ilgili kurullarda konu edinmek üzere genel merkezimizle paylaşıyoruz.”dedi.

SENDİKA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
“Eğitim-Bir-Sen olarak genel yetkili sendika olduğumuz günden bu yana kamu görevlileri adına temin edilen kazanımların altında imzamız vardır.” diyen Şerefli, şöyle devam etti: “Bugün 6. Dönem Toplu Sözleşme ile elde edilen haklarla sendikal faaliyetler yeni ve ileri bir mesafe kazanmıştır. Öne çıkan kazanımlardan 3600 ek göstergenin alınması kamu çalışanları için tarihi bir nitelik taşımakla birlikte kamuda çalışan şef ve teknikerlerinde 3600’e dahil edilmesi konuyu daha anlamlı kılacaktır. Önümüzdeki dönemde içeriğinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için çaba harcayacağımız Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkmış olması öğretmenlik mesleğinin kariyer mesleğine dönüşmesinde önemli bir adımdır.6.Dönem Toplu Sözleşme masasında elde edilen toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkartılması ki yüzdelik artışlardan etkilenen bir artış olup bugün 700 TLyi bulmuştur.
Bu kazanımla örgütlü olmak değerliyken artık birde ederinin olması memur sendikalarının geleceği için önemli bir adımdır.6. Dönem Toplu sözleşmenin önemli bir kazanımı da Üniversite idari personelinin merkezî yer değişikliği konusunda çalışma yapılmasının karara bağlanmasıdır bu kararın en kısa zamanda sonuçlanacağına inancımız tamdır. Yine öğretim görevlisi kadrolarında bulunan akademisyenlere geliştirme ödeneğinin 2022 ve 2023 yıllarında da devamının sağlanarak ödeneğinin yüzde 60 oranına yükseltilmesini önemsemekle birlikte bu ödeneğin yüzde yüze çıkarılması için çabamız devam edecektir. Pek çok konunun kazanıma dönüştürüldüğü 6. Toplu sözleşme masasında Sözleşmeli personelin kadro sorununun Memur-sen ve hükümet tarafından masaya birlikte yatırılmak üzere karara bağlanması ve 2022 yılı sonuna kadar çözülecek olması kamuda ve eğitim camiamızdaki kadro çeşitliliğini ortadan kaldıracak ve iş barışını sağlayacaktır. Bundan sonra da bir hak varsa onu almak, çiğnenmiş bir hukuk varsa o mağduriyeti gidermek, eğitim çalışanlarının alın terinin karşılık bulması için sendika mücadelemiz devam edecektir.”
BİZ BİRLİKTE VAR, BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ
Eğitim Bir-Sen’in sendikal çalışmaların dışında Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiğini vurgulayan Başkan Şerefli, “ Ülkemizde coğrafyamızda ve dünyadaki olaylara duyarsız kalmamaktadır. Eğitim-Bir-Sen olarak, sahip olduğumuz misyon ve aidiyetimiz gereği eğitim çalışanlarına, milletimize, ümmete ve tüm insanlığa karşı içimizde, omzumuzda ağır, asil bir sorumluluk hissediyoruz. Bu çerçevede Eğitim-Bir-Sen, kurulduğu günden bu yana, 30 yıllık geçmişe sahip bir örgüt olarak cehalete karşı bilgiden yana, haksızlıklara karşı hukuktan yana, zulme karşı adaletten yana, vesayete karşı özgürlükten yana ilkeli, ahlaklı duruşuyla demokrasinin, millî iradenin yanında olmuştur. Bu anlamada Ülkemizde normalleşme adımları atılıp, İnanç, düşünce ve yaşayış özgürlüğü başörtü yasağının kalkması üzerinden genişletilirken.
Sekiz yıllık zorunlu eğitim zulmüne, katsayı engellemelerine son verilirken.
Üzerimize karabasan gibi çökmüş yasakların kâbusa dönüşmüş yasakçı duvarlar blok, blok yıkılırken Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen baskıya, ihanete, teslimiyetçiliğe karşı bu topraklarda binyıldır kökleşmiş izanın, irfanın, imanın cesareti, direnciyle alanlarda mücadeleye destek vermiş milli ve yerli devlet adamlarının yanında gerek kamuoyu oluşturarak gerekse direk taraf olarak sorumluluğunu yerine getirmiştir. Değerli dava arkadaşlarım,Eğitim-Bir-Sen, Türkiye’nin uyanık, cesur bilincinin kalesidir.
Bundan sonra da içinden geçtiğimiz zaman ve türlü sıkıntılarıyla yaşadığımız dünya, daha çok birlikte duymamızı, düşünmemizi, dayanışmamızı zorunlu kılmaktadır. Biz birlikte var, birlikte güçlüyüz. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin diyor sözlerime son verirken teşrifleriyle bizleri onurlandıran kapısı, telefonu, yüreği bizlere her zaman açık olan taleplerimizi geri çevirmeyen sayın milletvekilimiz Yusuf Başer beye dava arkadaşları il başkanımıza, belediye başkanımıza, ilçe başkanımıza, meclis başkanımıza tekrar hoş geldiniz diyor şahsım ve teşkilatımız adına şükranlarımı sunuyorum. Genel kurulumuzun tekrar hayırlı olması dileğimle saygılar sunuyorum.
”ifadelerini kullandı.

16 Eki 2022 - 15:22 - Gündem

Mahreç  Bülent Kalabalık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Merhaba Yozgat Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Merhaba Yozgat Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Merhaba Yozgat Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Merhaba Yozgat Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.